Saha içindeki başarısıyla olduğu kadar politik konulara sessiz kalmayan bir figür olarak da kendisinden övgüyle söz ettiren LeBron James üç bölümlü bir belgeselin yapımcısı olacak.

Kapa Çeneni ve Top Sür” isimli bu belgesel, adını ABD’de sağ tandanslı yayınlarıyla bilinen haber kanalı Fox News sunucusu Laura Ingraham’in LeBron James‘e ithafen söylediği sözden alıyor. James’in iş ortağı Maverick Carter ve menajeri Rich Paul ile birlikte yapımcılığını üstleneceği belgeselin konusu, halihazırdaki politik ve kültürel iklimde sporcuların NBA bağlamındaki değişen rolü. Üç bölüm boyunca ligin modern tarihi ve oyuncularının 1976’daki birleşmeyle birlikte nüfuz alanlarını iş dünyasına ve moda sektörüne doğru nasıl genişlettiği, bu süreç içinde özellikle yıldız oyuncuların toplum ikonlarına dönüşmeleri ele alınacak. Söz konusu belgesel Ekim ayında yayınlanacak.

Hatırlanacağı üzere; 45. ABD Başkanı Donald Trump’ın LeBron James‘i doğrudan hedef alan tweet’inin ardından hem spor hem de siyaset dünyasından, Michael Jordan ve İran’ın eski cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad dahil olmak üzere, James’e yoğun bir destek gelmişti.


Kaynak: ESPN

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir