NBA’de dün gece Cleveland Cavaliers, playoff ilk tur ilk maçında Indiana Pacers karşısında sahadan farklı bir şekilde mağlup olarak ayrıldı ve şok bir darbe aldı. (80-99)

Aldığı farklı mağlubiyet ile saha avantajını ilk maçtan kaybeden Cavaliers’ta LeBron James, alışılagelen gelen performanslarından birini sergiledi ancak yıldız ismin çabası takımına yetmedi. Karşılaşmada 43 dakika süre alan LeBron James, 7/17 saha içi isabeti ile 24 sayı üretti ve takımının en skorer oyuncusu oldu. İstatistik kağıdını 10 ribaund ve 12 asist ile doldurarak triple-double yapma başarısı da gösteren James, elde ettiği istatistiklere rağmen gecenin sonunda Pacers’ın farklı zaferini izlemek zorunda kaldı.

Özellikle II. Cavaliers döneminde playoff’ta takımıyla birlikte oldukça dominant bir görüntü çizen LeBron James, kariyerinde ilk kez bir playoff ilk tur maçında mağlup oldu. Yıldız oyuncu ayrıca beş yıllık aranının ardından playoff ilk turunda ilk kez rakip takıma maç verdi ve bu etkileyici istatistiğin sonunu getirdi.

Dünkü mücadelede Cavaliers’ta JR Smith kenardan gelerek 15 sayı üretirken; Pacers’ta galibiyetin mimarı 32 sayı, 6 ribaund, 4 asist ve 4 top çalma kaydeden All-Star guard Victor Oladipo oldu.

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir