NBA’in en büyük yıldızlarından biri olan Cleveland Cavaliers’ın oyuncusu LeBron James 33 yaşında olmasına rağmen sahada hala takır takır top oynuyor.

Kendisine yöneltilen emeklilik soruları hakkında açıklamalar yapan James bu kararı ne zaman alacağını bilmediğini ve kararında sadece çocuklarının etkili olacağını söyledi.

James: ”Bu şu an umrumda değil. Şu an için emeklilik kararımda sadece çocuklarımın büyümesi etkili olabilir. 13 yaşında bir oğlum var. Yedinci sınıfa gidiyor ve kendisi harika bir basketbolcu. Şimdiden dört maçını kaçırdım bile. Aynı şekilde 10 yaşında bir oğlum daha ve 3 yaşında da kızım var. Bu yüzden babalık duygusu ne zaman emekli olacağım konusunda belirleyici olacak ancak şu an harika hissediyorum.” 

”18 yaşında buraya geldim. Düşlediğim her şeyi gerçekleştirdim. Bu noktada kızımın yaptığı gibi kekin üzerine çılgınca soslar ekliyorum. Bunun için hazır olup olmadığımı bilmiyorum. Göreceğiz. Mesela evlendiğim zaman hayatımda hiç evli kimsem yoktu ve evlenip tecrübe ettim. NBA’de oynayıp emekli olan da kimse yok. Bu yüzden aynı olacak. Göreceğiz. Ancak şu an 33 yaşında, Art arda sekizinci NBA Finaline gitmiş gibi hissetmiyorum. Beni takip etmeye devam et. Ben de devam edeceğim.”

Kaynak: ESPN

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir