2018 NBA All-Star Maçı’nın bu sabah açıklanan ilk beşlerinde yer alan LeBron James böylece ligdeki on beşinci sezonunda on dördüncü kez All-Star olma onurunu yaşayacak. LeBron ayrıca bu sabah bir ilki daha gerçekleştirdi.

Kariyerinde on dördüncü kez üst üste ilk beşte seçilen LeBron, bu alanda Bob Cousy’yi geçerek NBA All-Star tarihinin art arda ilk beşe girme rekorunu kırdı.

Efsane oyun kurucu Cousy, 1951-63 arasında üst üst 13 kez All-Star beşlerinde yer alıp, tamamını Boston Celtics formasıyla geçirdiği bu dönemin ardından emekli olmuştu. NBA tarihinin ilk All-Star Maçı’nda sahada olan, organizasyonun 1954 ve 1957’de MVP’si seçilen, ek olarak Celtics ile altı şampiyonluk kazanan Cousy, 1969-70 sezonunda Cincinnati Royals ile birlikte yedi normal sezon maçına daha çıkmıştı.

LeBron’un markası haline gelen devamlılığını All-Star’da da rakipsiz kılması için önündeki tek engel, organizasyon tarihinde 15 defa ilk beş gören ve 17 defa ile en uzun All-Star seçilme serisine sahip oyuncu olan Kobe Bryant.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir