NBA ekiplerinden Los Angeles Lakers’ın oyuncusu Lonzo Ball’un babası LaVar Ball garip garip açıklamalarına devam ediyor. Her seferinde sınır biraz daha genişliyor.

Baba Ball bu sefer Los Angeles Lakers’ın, basketbolcu olan diğer iki oğlunu da takıma almadığı takdirde Lonzo Ball’u da takımdan alacağını söyledi.

Gazeteci Donatas Urbonas’a açıklamalar yapan LaVar Ball: ”Eğer Lakers gelecek sene LiAngelo’yu takıma almazsa onu buraya (Vytautas) getireceğim ve iki sene daha LaMelo ile birlikte oynayacak. Sonrasında Lonzo, NBA’deki üçüncü yılına girecek ve Lakers’ın Lonzo’nun takımda kalmayacağını bilmesini istiyorum. NBA takımlarına sesleniyorum: Lakers, üç oğlumu da kabul etmezse Lonzo diğer iki oğlumun da kabul gördüğü bir takıma gidecek.”

Baba LaVar Ball’un bu planı ise NBA’de yer alan çaylak kontratı kurallarına göre suya düşebilir. Çünkü NBA’de üçüncü yılını geçiren Lonzo dördüncü yılı takım opsiyonlu olacak. Yani Ball ailesi ne yaparsa yapsın Lakers, Lonzo’yu üçüncü yılın sonunda takımda tutmak isterse tutabilir.

 

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir