LaVar Ball, hırsızlık yaptığı gerekçesiyle UCLA tarafından cezalandırılan oğlu LiAngelo’yu okuldan aldığını açıkladı.

UCLA ekibi Çin’e maç için gitmişti ancak orada hiç beklenmeyen bir durum yaşanmıştı. LiAngelo ve iki takım arkadaşı, hırsızlık yaptıkları gerekçesiyle tutuklanmışlardı. Uzun süreç sonrasında serbest bırakılan üç oyuncu, ülkelerine dönünce basketbol oynamak istiyorlardı ancak bu kadar kolay olmayacaktı. UCLA, takımın saygınlığına zarar verdikleri için bu üç oyuncuya süresiz ceza verdi.

Dün gece ise LiAngelo ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı. LaVar, oğlunu okuldan aldığını ve drafta kendisinin hazırlayacağını söyledi. Açıklamalar şu şekildeydi:

“Gelo için diğer seçeneklerimize bakıyoruz. UCLA’den ayrıldı. Onu UCLA’de olacağından çok daha iyi bir oyuncu yapacağım. Oğlumu cezalandırıp oynatmıyorlar. Burada oturup oğlumun oynamasını beklemeyeceğim. Çin bile bu kadar ceza vermemişti. Orada hapisten çıktı buraya geldi ama ona burada kodes hayatı yaşatıyorlar. Ailemizin adını kullanıyorlardı. Takımın en iyi şutörünü kenardan getirmek kabul edilemez. Zamanında Clippers’a J.J. Reddick’i oynatma demekle aynı şey bu olay. Oğlumu başka okula transfer etmeyeceğim, onu draftlara ben hazırlayacağım.”

UCLA koçu Steve Alford ise konuyla ilgili “Bugün, LiAngelo’nun UCLA’den ayrıldığını öğrenmiş bulunmaktayız. Onun ve ailesinin aldığı karara saygı duyuyor, gelecekte kendisine başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

ESPN yazarı Adrian Wojnarowski’ye göre ailenin draft planı pek parlak değil. Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Wojnarowski “Eski UCLA oyuncusu LiAngelo’nun bu yaz draft edilme şansı yok, hırsızlık olayından önce de olmadı. NBA Genel Menajeri, genişletilmiş listelerinde bile LiAngelo’nun olmadığını söylüyor” ifadelerini kullandı.

 

Yunus Emre Demirkol

İletişim: demirkolyunusemre1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir