Son dönemde çocukları LaMelo, LiAngelo ve Lonzo’nun gösterdiği sıra dışı performansların yanında yaptığı açıklamalar ile gündeme gelen LaVar Ball, en büyük oğlu Lonzo Ball hakkında konuştu.

Kaliforniya Üniversitesi’nde forma giyen Lonzo’yu en büyük rakibi Washington Üniversitesi’nden Markelle Fultz ile karşılaştıran LaVar Ball, takımların bir kazanan olmak istiyorlarsa oğlunu ilk sırada seçmeleri gerektiğini ifade etti. TMZ Sports’a konuşan LaVar Ball, “Herkesi daha iyi yapan bir oyuncu diyorsanız 40 sayı ortalama yapıp takımın kaybetmesine engel olamayan bir oyuncuyu kastetmiyorsundur. Eğer bir kazanan olmak istiyorsanız Lonzo’yu ilk sıradan seçmelisiniz. UCLA’de yaptıklarına bakın. Geçtiğimiz sezon 15-17 derece yaptılar. Birini seçin ve kültürü istediğiniz şekilde değiştirin. Bu Lonzo’nun pas veya şut yetenekleriyle alakalı değil. O, kazanılmış büyük bir hediye” dedi.

Kaliforniya Üniversitesi’nde bu sezon ortalama 34.9 dakika sahada kalan Lonzo Ball; 14.6 sayı, 7.6 asist, 6.1 ribaund ve 1.9 top çalma istatistiklerini yakaladı.

  • Kaynak: TMZ Sports

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir