Başarısız geçen bir sezonun ardından kadro yeniliğine giden iddialı ekip Galatasaray Odeabank’ın yeni başanternörü Erman Kunter, GS TV’nin gün ortası programına konuk oldu.

Geçmişinde sarı kırmızılı ekipli önemli anlar yaşayan Kunter, uzun soluklu Avrupa kariyerinin ardından tekrardan ülkemize dönmüştü. Yaz boyunca transfer çalışmaları sürerken bugün katıldığı programda da bu konu hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Çarpıcı söylemleriyle taraftarın güvenini kazanmaya çalışan Kunter; bütçeden altyapıya, oyunculardan hedeflere kadar birçok konuda akıldaki soru işaretlerini sildi. İşte o sohbetten satır başlıkları:

“15 yılın ardından tekrardan Galatasaray’da olmak çok heyecan verici. Galatasaray’ın böyle bir teklif yapması gurur verici bir olay benim için. Bu çok zor bir görev, böyle bir takımda antrenörlük yapmak. Hedefler her zaman zirvede.”

“Bu sene çok mütevazı bir takım değiliz gayet iyi bir ekip kurduk, çok iyi yabancı oyuncu seçimi yaptık. İnce eleyip sık dokuduk çünkü hata yapma payımız az. Avrupa basketbolunu ve Türkiye’yi tanıyan oyunculara ağırlık verdik, çok tecrübesiz oyuncuları almamaya çalıştık. Sonuna kadar oyunu bırakmayan, her maça asılan, herkesi yenebilecek bir takım olacağız.”

“Son olarak bir oyuncu daha transfer edeceğiz. Bütçemizi ayırdık, uzun bir oyuncu istiyoruz. Sonra da sezona başlayacağız.”

“Burada pek bahsedilmiyor ama ben değinmek istiyorum. Takımımızın anahtar oyuncusu Emir Preldzic. Çok özel bir oyuncu. Geçen senelerde bazı sorunlar oldu ama ondan verim alabilirsek takımımız bir üst seviyeye çıkar.”

“Bu kadar önemli bir spor kulübünün alt yapısının çok sağlam olması lazım. Biz bunu harekete geçirmeliyiz. Her sene altyapıdan bir oyuncuyu A Takım’a çıkarabilirsek çok güzel olur. 14 kişilik kadro kuruyorsak 3 tanesinin altyapı oyuncusu olmasını planlıyoruz.”

“Bütçemiz Türkiye Ligi’nde şampiyon olmak için çok yeterli. Biz bu işin içindeyiz herkes görecek bunu. Elimizdeki imkanlar en iyisini başarmak için…”

“Derbi maçları bu işin en güzel tarafı. İlk derbi maçlarımız seyircisiz Fenerbahçe ve Beşiktaş’a karşı olacak. Bu iki büyük kulüp geçen sene finalde mücadele etti, bu sene de biz edeceğiz.”

 

Dilasa Karakaya

Website:

Son Yazılar

1 Comments

  1. beyaz golge - 09/08/2017

    Play-off bile buyuk basari olur !

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir