Fenerbahçe’nin yıldız oyuncusu Kostas Sloukas, FBTV’de yayınlanan 14/16 programının bugünkü konuğuydu.

Yunan yıldız Kostas Sloukas, takımdan taraftarlarına, A Milli Takımımızdan günlük hayatına kadar birçok şeyden bahsederek soruları yanıtladı. Programdan baz aldığımız bazı konu başlıkları şu şekilde:

”Çok zor bir maç bizleri bekliyor. KIROLBET Baskonia çok iyi bir takım ama Zeljko Obradovic’in taktiğine uyduğumuz sürece kaybedeceğimiz hiçbir maç yok.

Erick Green çok akıllı bir basketbolcu. Yeni bir koçla çalışmak her zaman için zordur fakat onun en kısa sürede adapte olacağına inanıyorum.

Taraftarımız bize çok güveniyor ve bu çok güzel bir şey. Ne olursa olsun takımın arkasındalar. Hem takıma hem kulübe hem de koça güveniyorlar. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Her platformdan bana mesajlar geliyor, bana karşı olan sevgilerinin farkındayım. Onlara layık olmak için elimizden geleni yapıyoruz.

EuroLeague konusuna gelince, öncelikle normal sezonu ilk dört sırada bitirmemiz gerekiyor. Bu uzun bir maraton. Ardından hedefimiz her zaman olduğu gibi Final Four olacaktır.

Bence Dünya Kupası’nda Türkiye’nin şansı hala sürüyor. Sadece bir galibiyete ihtiyaçları var. Kadrolarına NBA’den genç oyuncularını kattılar. Takım kaptanımız Melih Mahmutoğlu orada, Scottie Wilbekin de var. Benim fikrim Türkiye’nin katılacağından yana.”

Dilara Durmuş

İletişim: dilara.durmus@trendbasket.net

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir