Fenerbahçe Doğuş, dün akşam oynanan karşılaşmada zorlu Barcelona deplasmanından önemli bir galibiyet çıkarmıştı. Savunmasını ön plana çıkaran son şampiyon, karşılaşmayı 83-68 kazandı.

Maçın en değerli oyuncusu Kostas Sloukas, karşılaşmayı 17 sayı, 5 asist, 1 ribaund ve 17 verimlilik puanıyla tamamlamıştı. Sloukas, maçtan sonra Trendbasket ekibine özel röportaj verdi ve oyunu değerlendirdi. İşte röportajın detayları ve MVP’nin cümleleri:

Bugün çok zor bir maçtı, tıpkı geçen sene olduğu gibi deplasman galibiyetini aldınız. Neler söylemek istersin?

“Bu çok önemli bir galibiyetti bizim için. Barcelona’yı İspanya’da yenmenin ne kadar zor olduğunu herkes bilir. Burada çok iyi oynuyorlar. Ancak biz 40 dakika boyunca konsantrasyonumuzu kaybetmedik ve galibiyeti sonuna kadar hak ettik.”

İlk yarı ve ikinci yarı arasındaki en önemli fark neydi?

“İkinci yarı savunmamızı daha ön plana çıkardık. İkinci yarıda, rakibimize ilk yarıdaki gibi kolay sayı şansı tanımadık ve maçı kazandık.”

Takım kimyasıyla ilgili neler söylemek istersin? Sen ve Wanamaker gittikçe daha iyi anlaşıyorsunuz.

“Harika bir takımız. Çok fazla yetenekli oyuncuları bulunduran bir takım olduğumuz için her maç ayrı kahramanlar çıkması doğal. Önemli olan bireysel oyuncular değil takım halinde iyi oynamaktır.”

Yunus Emre Demirkol

İletişim: demirkolyunusemre1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir