THY EuroLeague’de beklentilerin üzerine çıkan Sırp devi Kızılyıldız, Dusan Alimpijevic’in koçluk görevine son verildiğini açıkladı.

Kulüpten yapılan açıklamada, “Kızılyıldız, Dusan Alimpijevic’in pazartesi gününden itibaren A takımımızın koçu olmadığını kamuoyuna bildiriyor. Kulübümüz ve Dusan Alimpijevic, karşılıklı anlaşarak sözleşmeyi feshetti. Takımımızın koçluğunu, geçici olacak eski asistan koçumuz Milenko Topic üstlenecek.” cümlelerine yer verildi.

Bu sezon Kızılyıldız’ın başına geçen ve EuroLeague’de iç sahada çok başarılı bir grafik çizen takımına ABA’de şampiyonluk yaşatamayan 32 yaşındaki genç koç, bu doğrultuda takımına ABA şampiyonu olarak katılabileceği EuroLeague hakkını kaybettirmişti.

Bu sezon elindeki mütevazı kadrosuyla takdir toplayan Alimpijevic’in Kızılyıldız macerasını sonlandıran seri Buducnost VOLI ile oynanan ABA Final serisi oldu.

Böylelikle Alimpijevic, Kızılyıldız başındaki son maçına, dün KK Mega Memax karşısında çıkmış oldu. Alimpijevic yönetimindeki Kızılyıldız, EuroLeague’de bu sezon çıktığı 30 maçta 11 galibiyet, 19 mağlubiyet ile sezonu sondan üçüncü sırada tamamladı.


Kaynak: kkcrvenazvezda.rs

Yunus Emre Ak

Mail: yunusemre.ak@trendbasket.net Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir