Geçtiğimiz günlerde Kevin Durant’in mezun olduğu Texas Üniversitesi’ne gideceğini açıklayan Mohamed Bamba, kariyeriyle ilgili zorlu bir döneme girdi. Kendi kardeşi, Mohamed Bamba’yı NCAA’ye ihbar etti.

2018 NBA Draft’ında tahminen ilk beşten seçilmesi beklenen Mohamed Bamba’nın başı büyük tehlikede. Amerika U18 takımıyla yazın altın madalya kazanan Bamba’yı onlarca okul istemişti ancak o Texas Üniversitesi’ni seçmişti.

Kardeşi Ibrahim Johnson’un Facebook üzerinden yaptığı yayında çarpıcı cümleler kullandığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, Ibrahim “Kardeşim Mohamed, NCAA kurallarını ihlal etti ve el altından para aldı. Onu NCAA’e ihbar ettim. O yılan bu sezon NCAA’de oynayamacak” şeklinde konuştu. Ibrahim Johnson’un, Bamba’nın menajeri olmak istediğini ancak oyuncu bunu reddedince sinirden bunları açıkladığı bildirildi.

Ibrahim Johnson, Greer Love adlı kişinin Bamba’ya hediye yatak, televizyon, ayakkabı ve para verdiğini iddia etti. NCAA’ın bu konularda çok katı olduğu biliniyor. Konuyla ilgili ilk açıklama, Texas Üniversitesi’nden geldi. Açıklama şu şekildeydi:

“Oyuncumuz Mohamed’e atılan bu iddiaları takip ediyoruz. Kendisini takımımıza kattığımızda NCAA tarafından onayını almıştık. Şu an için bir problem yok. Oyuncumuza güveniyoruz, beklemedeyiz.”

Hatırlanacağı üzere, Bamba’nın okul seçimini trendbasket olarak yakından takip ederek kararını sizlerle paylaşmıştık.

Yunus Emre Demirkol

Amerika'da lise okumuş tam bir basketbol tutkunuyum. İstanbul Teknik Üniversitesi İngilizce Endüstri Mühendisliği Öğrencisiyim. Amerika'da canlı izlediğim oyuncuları NCAA Basketball liginde izlemek bana büyük keyif veriyor ve ben de NCAA, NBA ile ilgili haberler yapıyorum. İletişim: demirkolyunusemre1@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir