Galatasaray Odeabank’ın sezon başında Anadolu Efes’ten kadrosuna kattığı Jon Diebler, kendisinin ve takımının durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Dergisi’nin 162. sayısına konuk olan oyuncu, Galatasaray’da olmaktan mutlu olduğunu ifade etti. Diebler, EuroLeague’in ortamının çok farklı olduğu konusuna değinirken Abdi İpekçi’de maça çıkmanın çılgınca bir şey olduğunu belirtti.

Jon Diebler: “İkinci turda Portland tarafından draft edilecek kadar şanslıydım. İlk senemde yurtdışına giderek harika bir tecrübe yaşadım. Yunanistan’da Panionios’ta çok güzel bir yıl geçirdim. Orada Georgios Bartzokas ile çalışma fırsatını yakaladım. Şimdi Barcelona’nın başında harika bir koç. Gelişimime büyük katkı sağladı. İlk senemde onunla çalışmış olmam büyük şans. Sezon bittikten sonra NBA’de Yaz Ligi’ne gittim ama Karşıyaka’ya imza attım. Ondan sonrası da bildiğiniz gibi… Her zaman “farz edelim” diyebilirsiniz. Şimdi olduğum yerden inanılmaz mutluyum. Amerika dışındaki kariyerimin gelişimi beni oldukça tatmin etti.” dedi.

Başarılı şutör gard, sözlerine “Ergin Ataman’a karşı da çok maça çıktım. Kafasına hiçbir şeyi takmadan takımına basketbol oynatan harika bir koç. Kendisine saygım çok büyük. Dört senede kendisine karşı çok maça çıktım. Aynı şekilde Sinan Abi’yle de… Kendisine saygım çok büyük. Vlado da burada üçüncü senesinde. Maç içinde karşılıklı pek çok kez oynadık. Buraya gelmek için çok heyecanlıydım. Herkes Galatasaray taraftarını biliyor. Nasıl destek sağladıklarının farkında… Bu da çok önemli. Gelmeden önce bu fırsat için çok heyecanlıydım. Bu heyecanımı da kaybetmedim. EuroLeague gerçekten inanılmaz bir ortam… Geçen seneki formatta bile bütün karşılaşmalar çok zordu. Deplasman maçlarını söylemiyorum bile. Kendi sahanızda sürekli harika takımlarla karşılaşıyorsunuz. EuroCup’ta da çok iyi takımlar var ama seviye farkı anlatılamayacak seviyede. Geçen sene Euroleague’den elenen takımlar Eurocup’a düşüyordu. Bu sene için konuşurken “kolay” maç yok. İç sahada ya da deplasmanda oynamanız fark etmiyor. Bütün rakipler çok kaliteli. 16 iyi takım var ve herkes birbirini yenebilecek seviyede basketbol oynuyor. En büyük fark da hücumda ya da savunmada hata yaparsanız size bunu ödetiyorlar.” diyerek devam etmesinin ardından geleceği hakkında da konuştu.

EuroLeague şampiyonluğunun hayallerini kuran 28 yaşındaki oyuncu, “EuroLeague şampiyonluğu kazanmayı çok isterim. Daha gerçekçi ve bana bağlı olan ise emekliliğimi kendi şartlarımda belirlemek. Sakatlık ya da başka şeyler nedeniyle basketbolu bırakmak istemiyorum. Bu oyuna hayatımı verdim. Ayrılırken de kendi kararım olmasını istiyorum. Kendi istediğim zaman bitirmek için dua ediyorum. Aynaya baktığım zaman “Bu oyuna her şeyimi verdim. Bundan sonrası için de ne gelecekse mutlu olacağım” demek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Galatasaray.org

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir