Yunanistan merkezli web sitesi SDNA’ya konuşan Panathinaikos Superfoods’un tecrübeli pota altı oyuncusu James Gist, Yunan ekibinde kariyerine devam etmek istediğini belirtirken Yunanistan pasaportu almak istediğini de dile getirdi.

Panathinaikos Superfoods’un bu sezon Yunanistan Basketbol Ligi’nde elde ettiği tarihi şampiyonlukta pay sahibi olan ve 2012/13 sezonundan bu yana Yunan ekibinin formasını terleten James Gist, SDNA’dan George Zakkas’a kariyer planları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Gelecek sezon da Panathinaikos Superfoods’ta forma giymek istediğini söyleyen Birleşik Amerikalı oyuncu, ”Hedefim Panathinaikos’ta kalmak. Yunan pasaportu almak istiyorum. Yunanistan Milli Takımı’nın bir parçası olabilmek gerçekten harika olur.” ifadelerini kullandı.

Panathinaikos Superfoods forması ile bu sezon Turkish Airlines EuroLeague’de 15 maça çıkan ve bunların on dördünde ilk beş başlayan James Gist, 8,5 sayı, 4,3 ribaund, 1,1 top çalma, 1,4 top kaybı 0,8 asist, 0,5 blok ve 8,9 verimlilik puanı ortalamalarıyla mücadele ederken iki sayılık atışlarda 61,7% (50/81) üç sayılık atışlarda 16,7% (3/18) ve serbest atışlarda 63,3% (19/30) isabet oranı yakalamıştı.

Onur Coşkun

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir