Röportaj: Eyüphan Koç, TrendBasket

Çeviri: Derviş Göksun, TrendBasket

Düzenleme: Onur Coşkun, TrendBasket


Geçen sezona çok iyi bir başlangıç yapmıştın ama sezon sonu bir sakatlık geçirmiştin. Şu an sağlığın ne durumda? Kendini nasıl hissediyorsun?

”İyi hissediyorum. Çok büyük bir sakatlık değildi. Üç hafta boyunca dinlendim ve tedavi gördüm. Şu anda kendimi gayet iyi hissediyorum.”

İkinci sezonuna başladın. Kendini lige alışmış hissediyor musun?

”Kendimi iyi hissediyorum. Bence lige alışmış durumdayım. Geçen sezon herkese neler yapabileceğimi gösterdim. Şimdi de aynı şekilde yapıp, gelecek şansı beklemek zorundayım.”

-NBA sence Avrupa basketbolundan oyun olarak kadar farklı?

”Oyun çok daha hızlı. Burada her şey hız ve saha içi yerleşime bağlı. Avrupa’da oyun çok daha farklı.”

-Hem kişisel hem de takım olarak bu sezon beklentilerin neler? Lakers’ın yeniden yapılanmasını nasıl değerlendiriyorsun?

”Kişisel olarak rotasyonda kalıp, dakikalarımı arttırmaya ve takıma kazanması için yardımcı olmaya çalışacağım. Takım olarak ise tek hedefimiz playoff yapmak.”

-Ligde Saric, Zizic gibi başka Hırvat oyuncular da var. Onlarla iletişimin nasıl?

”Evet diğer Hırvat oyuncular ile sürekli iletişim halindeyiz. Özellikle karşı karşıya oynadığımız maçlarda. Kendi ülkenizden başka bir oyuncuyla oynamak her zaman güzeldir.”

-Halen EuroLeague’i takip ediyor musun?

”Evet şans buldukça maçları izlemeye çalışıyorum ama saat farkı işleri çok zorlaştırıyor. Maçları izleyemesem de skor ve istatistikleri sürekli kontrol ediyorum.”

Eyuphan Koc

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir