Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin altıncı haftasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor evinde ağırladığı Muratbey Uşak karşısında sahadan 77-73’lük skorla galip ayrıldı.

Karşılaşmaya Jaka Klobucar’ın sayısıyla başlayan İstanbul BBSK devamında ilk beş dakikayı Tayfun Erülkü’nün basketiyle 6-7 geride geçti. Bu dakikadan sonra takımlar karşılıklı sayılar bulmaya devam ederken ev sahibi ekip farkı bir ara 5 sayıya kadar çıkartmayı başardı. (17-12) Çeyreğin son bölümünde karşılıklı sayılar devam ederken İstanbul ekibi ilk çeyreği 19-14 önde kapatmasını bildi.

İkinci çeyreğe Jordan Hamilton ve Earl Calloway’ın sayılarıyla başlayan Muratbey Uşak bir anda skoru eşitleyip 20-21 öne geçmeyi başardı. Devamında takımlar birbirlerine gözle görülür bir üstünlük sağlayamazken ilk yarının bitimine beş dakika kala skorda 24-24 eşitlik vardı. İlk yarının geri kalan dakikalarında Jordan Hamilton ile sayılar bulan Muratbey Uşak farkı 8 sayıya kadar çıkartmayı başardı ve soyunma odasına 30-38 üstünlükle girdi.

twitter.com / @istanbulBBSK

twitter.com / @istanbulBBSK

Üçüncü çeyreğe Earl Calloway’ın sayılarıyla farkı arttırarak başlayan Muratbey Uşak maçta ilk kez farkı çift hanelere çıkarttı. (34-46) Bir ara farkı 16 sayıya kadar çıkartan konuk ekip Eric Buckner’ı pota altında durduramayınca fark gittikçe kapandı ve İstanbul BBSK son çeyreğe Uşak karşısında 47-56 geride girdi.

Son çeyrekte İstanbul ekibi Mert Çevik’ten gelen art arda basketler ile farkı eritmeye başlarken maçın bitimine 5 dakika 57 saniye kala 16 sayılık farktan 57-56 öne geçmeyi başardı. Devamında Michael Thompson ile sayılar bulan İstanbul BBSK karşısında tekrar maçın içine girmeye çalışan Muratbey Uşak, Jordan Hamilton ve Şafak Edge’nin sayılarıyla skorda 69-69 eşitliği yakaladı ve maç bu skorla uzatmaya gitti.

Uzatma çeyreğine iyi başlayan taraf İstanbul Büyükşehir Belediyespor olurken Jaka Klobucar ve Stefan Bircevic’in basketleriyle uzatma çeyreğinin bitimine 1 dakika kala skorda 75-73 öne geçti. Son bölümde kritik atışlarda yararlanamayan Muratbey Uşak karşısında üstünlüğü sürdüren İstanbul BBSK rakibi karşısında sahadan 77-73 galip ayrıldı.

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir