isaiah-hartensteinas-73222004

NBA Draft 2017’ye artık iki aydan az bir süre kaldı. Oyuncular da isimlerini draft listelerine yazdırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Almanya’nın en önemli potansiyellerinden olan Isaiah Hartenstein da ismini draft listesine yazdırdı ve o muhteşem günü beklemeye şimdiden başladı.

Almanya’nın 1998 jenerasyonu inanılmaz yetenekli oyunculardan kurulu bir ekip. Çok önemli potansiyellere sahipler ve bu yaş kategorisi ile önemli başarılara imza attılar. Bu ekibin bazı oyuncuları Avrupa basketbolunda kariyerlerini sürdürürken, diğerleri ise gözlerini NBA’ye dikmiş durumdalar. İşte gözünü Amerika Birleşik Devletleri’ne diken bir diğer oyuncu da Isaiah Hartenstein. Yıllardır kendi jenerasyonunun en önemli oyuncularından olan Isaiah Hartenstein, son oynanan Gençler Avrupa Şampiyonası’nda da çok iyi bir oyun ortaya koymuştu ve turnuvanın en değerli beşine seçilmişti. Zalgiris Kaunas forması ile bu sene istediği süreleri pek alamasa da genç oyuncunun draftlarda ilk turdan seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. DraftExpress’in sıralamasına göre de kendisi şu an 21. sırada.

Samsun’da düzenlenen Gençler Avrupa Şampiyonası’nda Isaiah Hartenstein, 14.7 sayı-9.5 ribaund-3.5 asist-1.7 blok ortalamaları yakalamıştı. Zalgiris Kaunas forması ile bu sezon çıktığı 22 maçta 4.9 sayı-4.0 ribaund ortalamaları yakaladı.

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: omurozcan5@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir