Geri1 of 4İleri

İlk yarının ardından @YGBS28 | Değerlendirme

Yeşilgiresun Belediye, bu sezon sergilediği performans ile Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nde ilk devrenin en dikkat çeken takımlarından biri olmayı başardı. Sezon başında; çok farklı ve ülke basketbolu adına da özgün bir proje ile yola çıkan Karadeniz ekibi, ilk devrede oynadığı 15 maçta yedi galibiyet aldı ve tarihinde ilk kez Türkiye Kupası’nda mücadele etme hakkı da kazanarak önemli bir dereceye imza attı.

Galatasaray Basket (@GSBasketbol)

Galatasaray Basket (@GSBasketbol)

Sezon başında sponsor arayışlarının olumlu bir sonuç vermemesinin ardından yola mütevazı bir bütçe ile çıkma kararı alan “Çotanaklar” için o dönem bir menajerlik şirketi ile ortak bir proje fikri ortaya çıktı ve pek alışkın olmadığımız bu yapılanma, doğru adımlar atılarak sonunda ilk etap itibariyle “başarılı” olarak nitelendirilebileceğimiz bir takım sundu bizlere. Tabii sezon başında “ligden çekilir” veya “düşme adayı olur” denen takım için bu başarı, çoğu kesim tarafından “sürpriz” olarak nitelendirilse de en başından beri bu takımın playoff hedefiyle kurulduğunu ısrarla vurgulayan kulüp yönetimini açısından pek de sürpriz bir sonuç olmadığını söylemek gerek. Onlar bu kadroyu eldeki imkanlarla sezonu idare edecek bir takım olarak değil, yeteneklerine güvendikleri potansiyelli gençlerin omuz omuza yükselteceği mücadeleci bir ekip olarak görmenin sonuçlarını da olumlu şekilde aldılar denebilir.

Geri1 of 4İleri

İlk yarının ardından @YGBS28 | Değerlendirme

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

1 Comments

  1. beşiktaşlı - 01/02/2017

    bu yazıyı yazan arkadaş yeşilgiresunun kaç maçını seyreti merak ediyorum.benim okuduğum kadarıyla maç sonu analizleri toplayıp haber yapmış...keşke 3-5 maçını izleseydi.

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir