Yakın Doğu Üniversitesi – Bourges Basket

fiba.basketball/euroleaguewomen/17-18

fiba.basketball/euroleaguewomen/17-18

Geçtiğimiz sene EuroCup şampiyonu olarak EuroLeague sahnesinde ilk sezonunu geçiren Yakın Doğu Üniversitesi izleyenleri kendine hayran bırakacak bir basketbol oynuyor. Grubunu 12 galibiyet ve iki mağlubiyetle tamamlayan temsilcimiz iki yenilgisini içeride ve dışarıda Ekaterinburg karşısında aldı. Kadrosunun önemli bir kısmını koruyan ve önemli takviyelerle güçlenen Yakın Doğu Üniversitesi EuroLeague ve Türkiye Ligi için ne kadar önemli tercihler yaptığını göstermiş oldu.

McBride, Lavender, Gruda ve Vandersloot öncülüğündeki ekibimiz, iki sayılık isabetlerde organizasyonun en yüksek yüzdeyle şut kullanan takımı olarak göze çarpıyor. Özellikle McBride normal sezonda verdiği katkıyla her zaman takımı sürükleyen oyuncu olmayı başardı. Bu seviyeden sonra vereceği mücadele daha da önemli ve değerli hale geldi. Onun maç içerisindeki konsantrasyonu mutlaka takımın geri kalanını da etkileyecektir. Burada McBride’ın maç başına 18.9 sayı ve Vandersloot’un da maç başına 9.2 asist ortalamalarıyla kendi alanlarında ilk sırada geldiklerini belirtmeliyim.

Biraz da rakibi konuşacak olursak normal sezonu yedi galibiyet ve yedi mağlubiyetle Galatasaray’ın önünde bitirdiler. Oyunu net olarak taşıyabilecek bir oyuncuya sahip değiller ancak Ouvina, Plouffe, Johannes, Ayayi gibi önemli isimleri kadrolarında bulunduruyorlar. Fransız ekibi, Yakın Doğu Üniversitesi için aşılması oldukça muhtemel bir engel gibi gözüküyor.

Yakın Doğu Üniversitesi – Bourges Basket

İbrahim Kalkan

Kadın Basketbolu Yazarı

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir