Röportaj: Begüm Ünal


Final Four’a saatler kaldı ve heyecan gitgide artıyor. Biz de bu arada Darüşşafaka Doğuş Basketbol İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Kutluay ile Final Four’a ve normal sezona dair keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

  • İstanbul sizce nasıl bir ev sahibi?

”Bence İstanbul’da yapılan her organizasyon son derece başarılı geçiyor. Bundan önce olan organizasyonlara baktığımız zaman hem misafirperverliği hem organizasyon kabiliyeti ile mükemmel iş yapıyor. Bugün gelen oyuncular organizasyonun kalitesinden bahsediyor. Bu yüzden hem ülke hem şehir olarak İstanbul’un bu şekilde anılmasından dolayı mutluyum.”

  • Daçka sezonu nasıl geçti?

”Ben çok başarılı bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum Daçka adına. Öncelikli hedefimiz Top 8, sonra olabiliyorsa Final Four’du kalmak istiyorduk. Çok başarılı bir sezon geçirdiğimizi düşüyorum. Gerek oynadığımız basketbol gerek flaş galibiyetler ile çünkü herhalde Olympiakos haricinde bütün takımları yendik. Sadece basketbol değil, taraftar kitlemiz ve atmosfer olarak da müthiş bir sezon geçirdiğimizi söyleyebilirim.”

TrendBasket

 

TrendBasket

  • WildCard alınır mı?

”Biz EuroLeague’in kararını bekliyoruz. Bize düşen görev, o lige renk katmaktı. Gerek sonuçlar gerek yaratmış olduğumuz atmosfer ile ve spor salonumuz, taraftarımız ile biz üzerimize düşen her şeyi yaptık. WildCard hakkında yorum yapmam doğru olmaz, bu EuroLeague’in kararı.”

  • Türkler neden Avrupa’da yoklar?

”Bunun en büyük sebebi; kendi özgüvenleriyle doğru ortantılı. Süre alamayan oyuncular risk alıp kendilerine güvenip Avrupa’nın farklı ülkelerinde oynarlarsa daha farklı olacaktır. Beklemek ile sonuca varılmıyor. Oyuncuların kendine özgüven kazandıracak takımlara gitmeleri gerekiyor. Şu an Avrupa’da oynayan oyuncumuz yok. Birçoğunun Avrupa’da oynayacak yetenekleri var.”

  • Final Four düşünceniz nedir?

”Final Four’u bir şey ile kazanamazsınız. Final Four’da dört takım da çok kaliteli. Bugünün şartları, saha içerisinde olan denge değişikleri çok önemli. Dört başarılı koç da bunun önlemini almıştır. Tarihsel olarak Real , CSKA ve Olympiakos çok önemli başarılar kazandı. Fenerbahçe son üç yılda çok ciddi yatırımlar ile buraya geldi ve üç senede istikrarlı çıkışını bu sene Final Four’da kalarak devam etti. İki senedir aynı kadro ile oynuyorlar. Bence en büyük avantajları Koç Zeljko Obradovic’in buralar için çok tecrübeli olması. Umarım bugün kazanıp finale çıkacaktır. Favorim Fenerbahçe.”


İkinci ve üçüncü sorular, Eurohoops Türkiye ekibinden Mete Budak ile birlikte sorulmuştur.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir