Çekilin Rockets geliyor

Ben demiştim diyerek başlamak istemiyorum ama ben demiştim arkadaşlar. Bu takımı halen izlememiş olan arkadaşlar varsa, uykularından fedakarlık edip, kalkıp izlesinler. Rakip ne kadar güçlü veya zayıf olursa olsun, tüm ciddiyet ve motivasyonlarıyla maça asılıyorlar. Müthiş bir uyum içerisinde öncelikle göze hoş gelen, sonrasında da basketbol zenginliği açısından ders niteliğinde maçlar çıkarıyor Rockets. 61 galibiyet, 14 mağlubiyete ulaşan takım şu an alev almış durumda. Rakip takım koçları olabildiğince önlem almaya çalışıyor lakin hangi birine önlem alacaksın; herkes skor buluyor, herkesin özgüveni tavan yapmış durumda. CP3’yi kilitlesen Eric Gordon başlıyor, Harden’ın üzerine oynasan P.J. Tucker çıkıp köşeden üçlüğü buluyor. Bu basketbol, takım içerisindeki inanılmaz uyum ve inançla Rockets’ın bileği kolay kolay bükülmez.

Capela ve Harden’sız kazanmayı öğrenmek

Clint Capela-James Harden uyumu ve maç içerisinde artık aşina olduğumuz ikili oyunlar. Peki bunlar olmayınca nasıl olacak? Cevap cok basit: Harden yoksa Eric Gordon var, Capela yoksa Nene var; hatta Tarik [Black] var. Splash Gordon bu sabah Chicago Bulls’a karşı (8-13) üçlük isabetiyle yine inanılmaz bir oyun ortaya koydu. Trevor Ariza ve CP3 dörder top çalma ile oynarken takım toplam 15 top çaldı maç içerisinde. Takım içerisindeki kimya öyle bir hale geldi ki şampiyonluğa giden yolda herkes çok aç ve şampiyon olmak icin üçlük yüzdesinin yeterli olmayacağını çok iyi biliyorlar. Savunmadaki sertlik ve iştah galibiyetlerin önünü açıyor.

Ayrı bir satır da Koç Mike D’Antoni’ye açmak istiyorum. Oyuncularını teker teker öyle bir övüyor ki maç sonlarında, o kadar onore ediyor ki oyuncuların maçın son iki dakikasında bile görev alsa koç için terinin son damlasına kadar savaşacağını gözlerinden okuyorsunuz.

Playofflara sayılı günler kala

Henüz sezon bitmedi; ligin bitimine kadar yedi karşılaşma daha oynayacak Rockets lakin artik bazı şeyleri konuşmanın vakti geldi diye düşünüyorum. Tahmini playoff eşleşmelerine bakıldığı zaman, seriye Minnesota Timberwolves ile başlayacak olan Rockets zorlansa da konferans yarı finaline çıkacak ve OKC Thunder ile karşılaşacaktır. Thunder bu yılın bence hayal kırıklıklarından biri ve Rockets’ı çok zorlayacağını düşünmüyorum. Diğer taraftan Portland-Golden State yarı finalinden Portland’ın gelmesini bekliyorum ve temenni ediyorum. Houston – Raptors finali şimdiden hayırlı olsun.

Bahadır Erdil

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir