FIBA ile EuroLeague arasından yaşanan takvim geriliminde artık ipler tamamen koparken oyuncular karar aşamasına gelmiş durumda.

Milli maçlar ile kulüplerin maçlarının aynı tarihe denk gelmesi oyuncuları bir seçim yapmaya zorlarken Fenerbahçe Doğuş oyuncuları bir açıklama yayımlayıp tercihlerini kulüp maçlarına katılmaktan yana kullanmıştı.

Konu hakkında Hürriyet / Spor Arena ekibinden Fatih Sabovic’e açıklamalar yapan Hidayet Türkoğlu bu açıklamanın yersiz ve zamansız olduğunu ifade etti.

Hidayet Türkoğlu: ”Öncellikle talihsiz bir açıklama diyebiliriz. Yersiz ve zamansız bir açıklama oldu. Önümüzdeki hafta Ufuk Hoca ve ekibi maçlara çıkacak kadroyu açıklayacaklar. Yani şimdi bu arkadaşların böyle erken, bizimle istişare etmeden bu açıklamaları yapmaları beni gerçekten üzdü federasyon başkanı olarak. Ama biz de, ilk defa böyle bir olayla karşı karşıyayız.  Ama ben zannetmiyorum ki, konu Milli Takım olduğunda ne oyuncularımız ne de camialarımız bu konuya duyarsız kalacaklardır. Çünkü tek kutsal forma milli takım formasıdır.” dedi.


Hürriyet Spor Arena’dan Fatih Sabovic’in TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu ile yaptığın röportajın tamamına buradan ulaşabilirsiniz: – Hidayet Türkoğlu: ”Yersiz ve zamansız…”

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

1 Comments

  1. beyaz gölge - 08/11/2017

    Aynen katılıyorm ! aslında size DANIŞMA dan yapmamalılardı !

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir