Putnam Science Academy isimli liseden mezun olup dönemin ortasında Kentucky Üniversitesi‘ne giden Hamidou Diallo, yarım dönem takımla sadece idmana çıkarak kendisini gelecek sezona hazırlayacağını söylemişti. Her gün Malik Monk ve Fox gibi NCAA’in en iyilerine karşı idman yapan Hamidou, hiç NCAA maçı oynamadan NBA’ye gitme fırsatı bulmuştu.

Adını draft listesine yazdıran Hamidou, NBA Combine‘a gidip rekor sayılara imza atmıştı. Atletizmiyle dikkat çeken oyuncu, NBA takımları için idmanlara çıktı. Adını draft listesinden sildirebilmesi için son günü bekleyen Hamidou, bir sezon NCAA’de Kentucky ile oynayıp gelecek sezon ilk 10 sıradan draft edilmek istiyor.

Twitter üzerinden açıklama yapan Hamidou, Kentucky ile NCAA kupasını kazanmak istediğini belirtti:

”Koç Calipari ve Kentucky taraftarlarına hep beni destekledikleri için ve kararıma saygı duydukları için teşekkür ederim. Kentucky’e dönemin ortasında geldiğimde takımın kimyasına zarar vermemek için oynamadım ve kendimi bu sezona hazırladım. NBA’ye gitseydim okul paramı ödeyecektim. NBA takımlarından oyunumu hangi yönde geliştirmem gerektiği konusunda bilgi aldım ve kendimi gelecek yaz için geliştireceğim. Kentucky’nin dokuzuncu NCAA kupasını kovalama vakti geldi!”

 

Yunus Emre Demirkol

İletişim: demirkolyunusemre1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir