Geride bıraktığımız basketbol sezonunda Brose Bamberg ile #EuroLeague’de boy gösteren Daniel Hackett Virtus Bologna’nın kendisine olan ilgisini doğruladı.

Bu ilgiden ötürü mutlu olduğunu söyleyen Hackett yine de Bamberg ile devam eden kontratından sadece #EuroLeague’de oynamak için çıkabileceğini belirtti.

Sportando‘nun aktardığı haberde tecrübeli oyuncunun şu ifadelerine yer verildi: “Bana olan ilgilerden ötürü mutluyum. Virtus Bologna hırslı bir kulüp. Fakat Brose Bamberg ile devam eden bir kontratım var ve EuroLeague’de oynamak istiyorum. Bamberg ile olan kontratımdan sadece EuroLeague’de oynamak için çıkarım.”

Gelecek sezon FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde wild card ile yer alacak Virtus Bologna’dan teklif alan Hackett Bamberg formasıyla bu sezon 60 maça çıktı. Bu maçların 29’unda ilk beş başlayan 30 yaşındaki oyuncu 10.17 sayı, 3.43 ribaund ve 3.92 asist ortalamaları yakaladı.

47.7% saha içi, 39.1% üç sayı ve 82.6% serbest atış isabet oranıyla parkede yer alan Daniel Hackett bu verileri maç başına 25.4 dakika alarak hayata geçirdi.


Orijinal kaynak | Sportando

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir