NBA’in en başarılı ekiplerinden biri olan San Antonio Spurs cephesi bu yaz LaMarcus Aldridge ile birlikte biraz hareketli geçti.

Takımın efsanevi koçu Gregg Popovich bu yaz yaşadığı ilginç anları anlatırken kendi kariyerinde de bir ilke imza atmış. Görünüşe göre bu ilk onun için oldukça şaşırtıcı olmuş.

Popovich: ”Ben takas olmak istiyorum dedi. Bu kadar basit. Kendine kendime dedim ki ‘Vay canına’ kimse bana daha önce bunu dememişti. 20 yıldır koçluk yapıyorum ve kimse bana bunu dememişti. Benim burada istendiğimden emin değilim. Takas olmak istiyorum dedi.”

”Birkaç kez yemeğe çıkıp toplantı yaptık ve gülüştük. Ona karşı çok samimi davrandım. Seni takas etmekten mutlu olurum bana Kevin Durant gibi bir yetenek kazandırırsan seni havaalanına ben götüreceğim. Çantanı hazırlayacağım ve uçağa ben bindireceğim.” 

”Sonrasında güldü. Ben senin en iyi arkadaşınım. Hiçbir yere gitmiyorsun. Sen bir yıl daha bizimlesin. Çünkü senin yeteneğin karşılığında alacağımız bir yetenek yok. O yüzden bu işi bir şekilde çözmeliyiz dedim. Sonuçta çözdük”


Kaynak: ESPN

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir