Turkish Airlines EuroLeague’de normal sezonun lideri CSKA Moskova ile playofflarda eşleşen Khimki Moskova’da Koç Georgios Bartzokas, görüşlerini paylaştı.

Ligin en iyi takımıyla kimsenin eşleşmek istemediğini fakat yaşadıkları sakatlıklar sebebiyle ligi sekizinci bitirebildiklerine vurgu yapan Koç Georgios Bartzokas‘ın açıklamalarının tamamı:

“Herkes playofflara kalmaya çalıştı, tüm takımlar. Bizim için burada olmak büyük bir gurur. Diğer taraftan playoffa kalan tüm takımlar sekizinci sıradan kaçmaya çalıştı, çünkü bu en iyi takımla eşleşmek anlamına geliyor. Bana göre CSKA son altı ya da yedi senenin en iyi takımı. İlk sırayı çok kolay bir şekilde almaları da bunun göstergesi. Diğer tarafta geçtiğimiz ay takımda sağlık sıkıntıları vardı ve birçok eksikle oynadık, çok fazla sakat oyuncumuz vardı. Daha iyi yapabileceğimize inansam da saydığım sebeplerden dolayı sekizinci sıradan yukarı çıkamadık. Fakat tekrarlıyorum, maç başına dört oyuncumuzdan yoksunduk. Bu maça da her zamanki gibi yaklaşmalıyız, birer birer ilerleyeceğiz. Güçlü bir takım karşısında deplasmanda oynayacağız. Öncelikle yarışmamız gerekiyor. Bizim için yarışmak ve savaşmak önemli. Sonrasında ise olabildiğince sabırlı olmaya ve oyun planına uymaya çalışmalıyız, tabii bir de maç içinde karşılaşacağımız özel durumları kontrol etmeliyiz.”


Kaynak: euroleauge.net

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir