Genç Milliler, U18 Avrupa Şampiyonası’nın son gününde Slovenya ile kozlarını paylaştı. Sahadan 71-63 mağlup ayrılan Milliler, turnuvayı 12. sırada noktaladı.

Genç Milli Takımımız, turnuvadaki son maçında bugün Slovenya ile karşı karşıya geldi. Maça da Yiğitcan Saybir, Eray Akyüz, Erkin Şenel, Ahmet Can Duran ve Alp Karahan beşi ile başladık. Çeyreğin başında ise etkili olan taraf Slovenya’ydı. Yakaladıkları 7-0’lık seri ile bir anda öne fırladılar. Biz ise reaksiyon vermek de geciksek ancak skora tutunmayı başardık. Periyodun son dört dakikasıyla birlikte Milliler vites arttırdı. Alp Karahan, Yiğitcan Saybir ve Görkem Doğan ile etkili olan Onur Çetin’in öğrencileri, skorda öne geçmeyi başardı. Böylece de çeyreği 18-17 önde tamamladık. Karşılaşmanın ikinci çeyreği bizim adımıza adeta kabus gibiydi. Hücumda hiçbir şekilde organize olamadık ve rakibimizin sayılarına engel olamadık. Bu nedenden dolayı da soyunma odasına 33-26 geride gittik.

Türkiye Basketbol Federasyonu (@TBForgtr)

Türkiye Basketbol Federasyonu (@TBForgtr)

Maçın  ikinci yarısı ile birlikte hücumda biraz olsun toparlandık. Alp Karahan ve Eray Akyüz ile etkili olan Milliler, sayı üretmekte sıkıntı yaşamadı. Ancak bu sefer de sorunlar savunmada baş gösterdi. Ozegovic ve Bratec ile etkili olan Slovenya, sayı farkının kapanmasına ve Millilerimizin öne geçmesine izin vermedi. Yiğitcan Saybir ile periyodun son bölümüne doğru farkı bir sayıya kadar indirsek de Slovenya yine kaçmayı başardı. Final periyoduna da 10 sayı farkla önde girmeyi başardılar. Son 10 dakikada ilk sayılarımız faul çizgisinden, Oğuzhan Yarol ile geldi. Daha sonrasında da Görkem Doğan ile içeriden sayılar bulduk ve farkı dörde kadar indirdik. Ancak yine son bölümü Slovenya daha iyi oynadı ve sahadan 71-63 galip ayrılmayı başardı. Slovenya bu sonuç ile birlikte turnuvayı 11. sırada tamamladı. Millilerimiz ise turnuvayı 12. olarak bitirdi.

İSTATİSTİK |

stats

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: omurozcan5@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir