Genç Milli Takımımız, 9-12 klasman grubunda bugün Sırbistan ile kozlarını paylaştı. İlk çeyrekten itibaren oyunun kontrolünü eline alan Sırbistan, sahadan da 73-58 galip ayrıldı.

9-12 klasman grubu karşılaşmasına Leon Harun Apaydın, Görkem Doğan, Erkin Şenel, Ahmet Can Duran, Oğuzhan Yarol beşi ile başladık. Maçın ilk sayıları da Novak Music ile geldi ve Sırbistan ilk üç dakikalık bölümü 5-7 önde geçti. Daha sonrasında da Sırbistan’ın yakaladığı ivmeyi durduramadık. Novak Music ve Milos Glisic ile etkili oldular. Bu sayede de sayı farkını çift hanelere kadar çıkarttılar. Yiğitcan Saybir ve Alp Karahan ile sayılar bulan Milliler, periyodun son bölümünde de Ragıp Berke Atar ile etkili oldu. Ancak yine de çeyreği 13-19 geride tamamladık. İkinci çeyrek ile birlikte faul çizgisinden yine Berke Atar’ı işledik. Bu sayede de farkı olabildiğince azalttık. Berke Atar ikinci çeyrekte oyunu domine etti desek abartmış olmayız. Fakat Sırplar Momirov&Beslac ikilisi ile farkı tekrar istediği seviyelere çıkarttı ve soyunma odasına 26-36 önde gitti.

c0n3llrwqaexnjnKarşılaşmanın ikinci yarısına Alp Karahan’ın basketleriyle başladık. Sırplar ise cevabı Milos Glisic ile verdi. Ancak Anadolu Efes oyuncusu olan Yiğitcan Saybir sorumluluk aldı ve yaptığı işlerle Millilerimizin skor yükünü çekti. Farkı beşe kadar indirmemiz bizi fazlasıyla umutlandırdı. Ancak Novak Music ve Aleksa Radanov ile etkili olan Sırbistan, yine farkı çift hanelere kadar çekti ve final periyoduna 16 sayılık farkla önde girdi. Maçın final çeyreğinde ise iki takım da ‘’bitse de gitsek’’ havasındaydı. Karşılıklı basketlerle geçen son bölümde Ömer Utku Al ile sayılar bulan Milliler, farkı bir ara dokuza kadar indirdi. Ancak yine Sırbistan farkı açtı ve sahadan 73-58 galip ayrıldılar. Millilerimiz bu mağlubiyet ile birlikte yarın 11-12 klasman karşılaşmasına çıkacak ve maçın sonucuna göre turnuvadaki yeri belli olacak.

122112

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: omurozcan5@gmail.com

Website:

Son Yazılar

1 Comments

  1. aytemiz - 21/12/2016

    Gecmiste ikinci olunca vay neden birinci olamadiniz deyip oyunu ve oyunculari yerden yere vuranlar neredesiniz? Yapin bir iki elestiri. Hadi? Fakat yapmazsiniz cunku zaten amaciniz buydu, basarisizlikti. Genclerin basarisindan ve gelisiminden hep rahatsiz oldunuz, hep yikici elestiriler yaptiniz. Aferin size iyi calistiniz. Simdi artik daha rahat getirebilirsiniz sirp antronorunuzu ve oyuncularinizi.

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir