u18_23062017_0001_01-(3)Gençler Avrupa Şampiyonası bu yıl Slovenya’nın Bratislava kentinde düzenlenecek. Genç Milli Takımımız da çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Serkan Erdoğan yönetiminde Haziran ayının başında Bursa’da toplanmıştık. Daha sonrasında kondisyon kampı için Bolu’nun yolunu tuttuk. Şimdi ise sıra hazırlık karşılaşmalarında. İlk hazırlık maçımızı da bu akşam oynadık. Slovakya ile Abdi İpekçi Arena’da karşı karşıya gelen Genç Milliler, sahadan 67-37 galip ayrıldı ve açılışı çok sağlam bir şekilde yaptı.

İstanbul’da oynanan mücadeleye Eray Akyüz, Şehmus Hazer, Erkin Şenel, Emre Tanışan ve Yiğitcan Saybir beşi ile başladık. Yeni yeni hücum ve savunma düzenlerini oturmaya başlayan Milliler, ilk dakikalarda istediği tempoyu bir türlü yakalayamadı. Ancak yine de çaldığımız toplar ile etkili olduk. Slovakya ise dışarıdan bulduğu sayılar ile oyuna tutunmaya çalıştı. Fakat yine de ilk periyodu 14-9 önde tamamladık. İkinci çeyrek ile birlikte oyunu içeriye yığmayı başardık. Yiğitcan Saybir’in yanı sıra bir de Ahmet Can Duran’ı devreye soktuk. Dolayısıyla da soyunma odasına 25-15 önde girdik.

Üçüncü çeyreğin başında ise açık sahada etkili olduk. Özellikle Yiğitcan Saybir bu periyotta bize çok şey kattı. Ayrıca Mert Akay önderliğinde boyalı bölgeden de sayılar bulduk ve final periyoduna çok rahat bir şekilde girdik. Son 10 dakikada da sahneye Emre Tanışan çıktı. TOFAŞ oyuncusu olan Emre Tanışan, hem açık sahada etkili oldu hem de dışarıdan bulduğu pozisyonları çok iyi değerlendirdi. Bu şekilde geçen hazırlık karşılaşmasından da 67-37 galip ayrıldık. Genç Milliler yarın Slovakya ile bir hazırlık maçı daha oynayacak. Bu mücadele de saat 19:00‘da başlayacak ve TBF TV‘den canlı yayınlanacak.

1

tbf.org.tr

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: omurozcan5@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir