image-14Genç Milli Takımımız, U18 Avrupa Şampiyonası’nda bugün 9-16 klasman grubu karşılaşmasına çıkıyor. Rakibimiz ise Hırvatistan.

Genç Milliler, U18 Avrupa Şampiyonası’na büyük umutlarla gelmişti. B Grubu’ndaki ilk karşılaşmamızdan da galibiyet ile ayrıldık ancak Finlandiya karşısında duvara tosladık. Daha sonrasında ise Almanya ile oynadığımız mücadeleyi de kaybettik ve grubu son sırada tamamladık. Dolayısıyla da çeyrek finale yükselemedik. Bugün itibariyle ise 9-16 klasman grubu karşılaşmalarına başlıyoruz. Maçımız yine saat 18:30’da oynanacak. Rakibimiz ise A Grubu’nu üçüncü sırada tamamlayan Hırvatistan.

Hırvatistan, A Grubu’nda çıktığı üç karşılaşmadan sadece bir galibiyet çıkartabildi. İlk iki maçta sırasıyla İspanya ve İtalya’ya mağlup olan Hırvatlar, İsveç’i ise sadece bir sayı farkla mağlup etti. Takımın en önemli isimleri ise Leo Cizmic ve Darko Bajo. Ancak bu iki isim de şuana kadar çok iyi performanslar ortaya koyamadılar. Leo, çıktığı üç maçta 6.0 sayı-6.3 ribaund ortalamaları tuttururken, Darko Bajo ise 9.5 sayı-9.5 ribaund ortalamaları ile mücadele etti. Millilerimizde ise Ömer Utku Al, 13.3 sayı-6.7 asist ortalamaları yakalamış durumda. Ragıp Berke Atar ise 11.3 sayı-6.7 ribaund ortalamaları ile dikkat çekiyor.

Karşılaşma saat 18:30’da başlayacak. Bu maçı kazanmamız halinde turnuvayı 9-12 arasında tamamlayacağız.

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: omurozcan5@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir