Geri1 of 2İleri

Gaziantep Basketbol, Iberostar Tenerife’ye ikinci yarıda boyun eğdi! | #BasketballCL

FIBA Şampiyonlar Ligi’nin 10. Maç haftasında temsilcimiz Gaziantep Basketbol, Iberostar Tenerife’ye konuk oldu ve karşılaşmadan 72 – 53’lük skorla mağlup ayrıldı.

Iberostar Tenerife ilk beşi: Rodrigo San Miguel – Nicolas Richotti – Mateusz Ponitka – Tim Abromaitis – Mike Tobey

Gaziantep Basketbol ilk beşi: Mark Lyons – Can Uğur Öğüt – Jure Balazic – Victor Rudd – Robert Carter

Karşılaşmada ilk basket, başlangıçtan iki buçuk dakika sonra Tobey’den geldi. Temsilcimiz ise ilk basketini Lyons ile buldu. Oldukça kısır ilerleyen çeyreğin ilk beş dakikası ise 4 – 6’lık skorla temsilcimiz lehine geçildi. Karşılaşma, karşılıklı iki sayılık basketlerle devam ederken çeyreğin son iki dakikasında üstünlüğü ele alan ev sahibi ekip çeyreği 15 – 13’lük skorla önde tamamladı.

İkinci çeyrekte açılışı Rosco Allen yaptı. Temsilcimiz ise Can Uğur Öğüt ile çeyrekteki ilk basketini buldu. Karşılaşma karşılıklı basketlerle devam ederken, iki ekip de ilk çeyreğe nazaran daha kolay skor üretti. İlk yarının son beş dakikasına iki topluk farkla üstün giren Tenerife, temsilcimizin geri dönüşünü önleyemedi ve soyunma odasına 34 – 34’lük skorla gidildi.

@ACBCOM/Twitter

@ACBCOM/Twitter

İkinci yarıya 11 – 0’lık seri ile başlayan Tenerife, başlangıçtan üç dakika sonra Markovic’e molayı aldırdı. Moladan Ponitka’nın sayıları ile dönülürken, Gaziantep oyun olarak toparlandı ve 10 – 4’lük bir seri bularak final çeyreğine 55 – 48’lik skorla geride girdi.

Final çeyreğine Freimanis’in basketi ile başlandı. 5 – 0’lık seri ile üstünlüğünü koruyan ev sahibi, kısır ilerleyen maçta oyunu kontrol etmeye devam etti. Maçın son üç dakikasında açılan Tenerife, üst üste bulduğu basketler sonunda tempoyu yükseltti ve skorda aniden öne fırladı. Reaksiyon gösteremeyen temsilcimiz, karşılaşmadan 72 – 53’lük skorla mağlup ayrıldı.

Geri1 of 2İleri

Gaziantep Basketbol, Iberostar Tenerife’ye ikinci yarıda boyun eğdi! | #BasketballCL

Yunus Emre Ak

Gmail: yunusemreak74.yea@gmail.com Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir