FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin beşinci haftasında Gaziantep Basketbol evinde ağırladığı Ventspils karşısında sahadan 74-99 mağlup ayrıldı.

Karşılaşmaya iki takımda karşılıklı bulduğu sayılar ile başlarken maçın ilk dakikalarından itibaren üstünlüğünü rakibine hissettiren Ventspils ilk 10 dakikayı 5 sayılık üstünlükle skorda 17-22 önde geçmeyi başardı.

İkinci çeyreğe deplasman ekibi Blake Hamilton ile bulduğu art arda basketler ile başlarken Sean Armand ve DJ White ile oyuna tutunmaya çalışan Gaziantep Basketbol bu çabasında çok fazla başarılı olamadı ve deplasman ekibi Ventspils soyunma odasına 7 sayılık üstünlükle 31-38 üstün gitmeyi başardı.

@basketballcl

@basketballcl

Üçüncü çeyreğe üç sayı çizgisinin gerisinden takım halinde bulduğu art arda isabetler ile başlayan Ventspils hücumda gösterdiği yüzdeli performansıyla farkı çift hanelere kadar çıkarttı. Bu çeyrekte Gaziantep Basketbol potasında 33 sayı görürken rakibine sadece 10 sayı atabildi ve takımlar son çeyreğe Ventspils’in 30 sayı farkla üstünlüğüyle 41-71 girdi.

Son çeyrek oluşan yüksek sayı farkı nedeniyle adeta formalite çeyreğine dönerken temsilcimiz bu çeyrekte oyununda rahatlaması ile 33 sayı attı ancak bu son çeyrek performansı oyunun skoruna etki etmedi ve Gaziantep Basketbol, FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin beşinci haftasında evinde ağırladığı Ventspils’e 25 sayı farkla 74-99 mağlup oldu.

Bu sonuçla Gaziantep turnuvada oynadığı  beşinci maçında art arda üçüncü mağlubiyetini aldı.

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir