Galatasaray Odeabank, 7DAYS EuroCup Top 16 E Grubu’nun 3. haftasında Herbalife Gran Canaria’yı Sinan Erdem Spor Salonu’na konuk etti. 

Sarı kırmızılı ekipte Koç Oktay Mahmuti, başantrenörlük kariyerinin dördüncü EuroCup macerasına başladı.

Herbalife Gran Canaria, karşılaşmanın ilk yarısında (11/15) üçlük isabeti bulup adeta üçlük oldu yağdı. İlk yarısı 42-57 biten karşılaşmayı Herbalife Gran Canaria, 86-108 kazandı.
Galatasaray Odeabank’ın ilk beşi: Alex Renfroe – Dwight Hardy – Göksenin Köksal – DaJuan Summers – Henry Walker 

Herbalife Gran Canaria’nın ilk beşi: Gal Mekel – Marcus Eriksson- Oriol Pauli – Lucas Fischer – Pablo Aguilar

Karşılaşma tempolu bir şekilde başlarken Herbalife Gran Canaria, maç başında hücumda verimli bir görüntü çizdi. Pota altında Markus Eriksson’un bulduğu sayılar, perdeyi açtı: 0-2. Galatasaray Odeabank, reaksiyon vermekte güçlük çekerken Pablo Aguilar, tepeden bulduğu üçlükle farkı beş sayıya çıkardı: 2-7. Savunmada açıklar verse de sarı kırmızılı ekipte DaJuan Summers, arka arkaya bulduğu dış isabetlerle farkı eritti: 12-14. Las Palmas temsilcisi de üçlüklerle ayakta kalırken temponun eksik olmadığı ilk bölümde Markus Eriksson, göz doldurdu ve kısa sürede sekiz sayıya ulaştı. Erikkson’un durmak bilmeyen üçlükleriyle fark maç sonuna 02:50 kala yedi sayıya çıktı: 16-23. Yüksek skorlu geçen maçta ilk 10 dakika, 24-28 Herbalife Gran Canaria üstünlüğüyle geçildi.

İkinci periyot, ilk 10 dakikaya göre daha kontrollü bir basketbolla başladı. Kenardan gelip oyuna dahil olan Scotty Hopson’ın birebir oyun üzerinden bulduğu üç saylık isabet, farkı iki sayıya kadar indirdi: 28-30. Savunmada bir kez daha düşen Galatasaray Odeabank, hücumda rakip potaya penetre ederek çare buldu. Ege Arar’ın pota altından bulduğu turkine farkı yedi sayıya indirdi: 30-37. Deplasman ekibinde üçlükler yağmur gibi yağarken Nicolas Brussino’nun isabetleri farkı çift haneye yükseltti: 32-43. Son bölümde Galatasaray Odeabank, kısalarıyla oyunda kalmaya çalıştı. Mehmet Yağmur’un basket faulü skoru 12 sayıya düşürdü: 39-51. Herbalife Gran Canaria, %73.3 üçlük yüzdesi tutturduğu devreyi 42-57 önde tamamladı.

TrendBasket / Barış Cevahir

Temsilcimiz, ikinci yarıda daha derli toplu bir oyun sergilese de rakibinin isabet bulmasını engelleyemeyen Galatasaray Odeabank, bu bölümde Gal Mekel’e engel olamadı. İsrailli guard, turnikesiyle skoru 48-61‘e getirdi. Sarı kırmızılı ekipte DaJuan Summers, üçüncü çeyreğin öne çıkan ismi oldu. Periyot bitimine 05:28 kala çizgiden bulunan isabetler farkı 14 sayıya indirdi: 55-69. Herbalife Gran Canaria’yı ikili oyunlarla devirmeye çalışan temsilcimiz, taraftarın desteğini de arkasına aldı. Oyunda kalmaya çalışan Galatasaray Odeabank, farkın daha fazla açılmasına izin vermezken Dwight Hardy’nin üçlüğüyle farkı 11 sayıya kadar indirdi: 64-75. İspanyol ekibi, farkın tek hanelere düşmesine izin vermedi. Hücumda büyük bir efor sarf eden Galatasaray Odeabank, Ege Arar’ın basket faulü ile skoru 74-80‘e getirdi. Dördüncü çeyrek, bu skorla tamamlandı.

Karşılaşmanın son çeyreği, Herbalife Gran Canaria’nın arka arkaya bulduğu sayılarla başladı. Bugün gösterdiği oyunuyla alkış toplayan DJ Seeley, çizgiye gelerek farkı yeniden çift hanelere yükseltti: 74-85. İlerleyen dakikalarda temsilcimiz, psikolojik olarak da maçtan koparken Herbalife Gran Canaria, daha rahat bir basketbol sergiledi. Seri basketlerin ardından Anzejs Pasecnicks, farkı 20 sayıya çıkardı: 75-95. Maçın son bölümünde kenardan bekleyen oyuncular sahne aldı. Mekel, skoru 77-100‘e getirdi. Mücadele, 86-108 Herbalife Gran Canaria’nın üstünlüğüyle tamamlandı.


Karşılaşmanın istatistiklerine 7DAYS EuroCup resmi sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Barış Cevahir

baris.cevahir@trendbasket.net

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir