Galatasaray Odeabank, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin altıncı haftasında Demir İnşaat Büyükçekmece’yi Sinan Erdem Spor Salonu’nda konuk etti. Özellikle ikinci yarıda farkı açmasını bilen Galatasaray Odeabank, karşılaşmayı da 98-71 kazandı. 

Galatasaray Odeabank’ın ilk beşi: Alex Renfroe-Dwight Hardy-Göksenin Köksal-DaJuan Summers-Ege Arar

Demir İnşaat Büyükçekmece’nin ilk beşi: Erving Walker-Oğulcan Baykan-Bracey Wright-Vlad Moldoveanu-Evaldas Kairys

Karşılaşmaya hızlı başlayan Demir İnşaat Büyükçekmece, kısalarıyla Galatasaray Odeabank potasına gitti. Evaldas Kairys açılışı yaparken Bracey Wright, bulduğu sayıyla takımını öne geçirdi (3-4). Ev sahibi ekip, maç başında hücumda istediği işleri gerçekleştiremezken DaJuan Summers’ın katkılarıyla ayakta kaldı (5-6). Rakip sahada rahat bir oyun ortaya koyan Demir İnşaat Büyükçekmece, Vlad Moldoveanu’nun orta mesafeli isabetiyle farkı çift hücuma çıkardı (13-17). İlk beşiyle etkili bir oyun çıkaran Demir İnşaat Büyükçekmece’nin kenardan gelen oyuncularla periyot sonunda momentumu düşerken Galatasaray Odeabank, Richard Hendrix ve Jordan Taylor ile farkı tek sayıya düşürdü (24-25). Oldukça tempolu geçen ilk 10 dakika, 29-27 sarı kırmızılı ekibin üstünlüğüyle geçildi.

DaJuan Summers, bu çeyrekte de sayılarına devam ederken üç sayılık isabetiyle fark beş sayıya kadar çıktı (32-27). Savunmada bu bölümde iyi işler çıkaran Galatasaray Odeabank, Scotty Hopson’ın sayılarıyla aradaki farkı dengede tutmayı başardı. Hopson, dış atışların kaçmasıyla skor üretmekte zorlanan Büyükçekmece karşısında skoru devre sonuna 5:04 40-33‘e getirdi. Başarılı geçiş hücumlarına bu çeyrekte de devam eden Galatasaray Odeabank, skoru önde götürmeyi başardı ve soyunma odasına 48-38 önde gitmeyi başardı.

TrendBasket / Barış Cevahir

İlk yarıda olduğu gibi ikinci yarıda da perdeyi Evaldas Kairys açarken Galatasaray Odeabank, Alex Renfroe ve Dwight Hardy üzerinden bulduğu üç sayılık isabetlerle farkı 14 sayıya çekti (54-40). İkinci yarıda daha rahat bir oyun ortaya koyan Erman Kunter’in öğrencileri, aradaki farkı her geçen dakika açtı. Oyundan düşen Demir İnşaat Büyükçekmece, çizgiye gelerek skorlar buldu. Simpson, kenardan gelip takımını ayakta tutmaya çalıştı. Üçlüklerini sürdüren Galatasaray Odeabank, DaJuan Summers’ın 12. sayısını bulmasıyla farkı 19’a çıkardı (68-49). Ev sahibi ekip, son 10 dakikaya 82-53‘lük avantajla girdi.

Skor üstünlüğünü yüksek farkla eline alıp son çeyrekte rakibinin gücünü kıran Galatasaray Odeabank, Scotty Hopson ile farkı 30 sayıya kadar çıkardı (84-54). Erman Kunter, farkın açıldığı karşılaşmanın son periyotunda az süre bulan oyuncularını sahaya sürdü. Türkiye’de ilk lig maçına çıkan Jordan Taylor’ın bu bölümde yaptıklarıyla dikkat çekti. Demir İnşaat Büyükçekmece, uzun oyuncularıyla reaksiyon göstermeye çalışsa da Galatasaray Odeabank, sahadan 98-71 galibiyetle ayrıldı.


Maçın İstatistikleri

Barış Cevahir

Twitter: @cevahirbaris, Mail: cevahir154@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir