Integral Forex Türkiye Kupası’nın son çeyrek final eşleşmesinde Galatasaray Odeabank, Darüşşafaka Doğuş ile karşılaşırken maçtan 77-71’lik skorla galip ayrıldı ve yarı finale çıktı.

Maça iyi başlayan taraf Bradley Wanamaker’ın sayılarıyla Darüşşaka Doğuş olurken Galatasaray’ın ilk dakikalarda 5 sayısının hepsini Tibor Pleiss attı.  Çeyreğin bitimine 4 dakika kala skorda Daçka’nın 11-7 üstünlüğü bulunurken devamında toparlanan Sarı-Kırmızılı ekip Daye ve Schilb ile bulduğu sayılar ile skoru dengeledi ve takımlar ilk çeyreği 13-13 eşitlikle kapattı.

İkinci çeyreğe takımlar karşılıklı sayılar ile başlarken Galatasaray bu bölümde Austin Daye ile sayılar buldu. Rakibine takım halinde bulduğu skor katkısıyla cevap veren Darüşşafaka Doğuş ilk yarının bitimine 3 dakika 20 saniye kala skorda 28-27 geride girdi. İlerleyen dakikalarda Wanamaker önderliğinde öne geçen Daçka savunmada da vitesini biraz yükseltince soyunma odasına 36-35 önde girdi.

TrendBasket / Mert İşleyen

TrendBasket / Mert İşleyen

Üçüncü çeyreğe Darüşşafaka Doğuş, Wanamaker’ın sayılarıyla başlarken Galatasaray, Sinan Güler ve Blake Schilb’in sayılarıyla skoru eşitledi. (45-45) Çeyreğin bitmesine 5 dakika kala takımlar maçtaki eşitliği bozamazken Daçka, Will Clyburn ve Bradley Wanamaker’dan bulduğu skor katkısı ile 50-47 öne geçmeyi başardı. İlerleyen bölümde iki takım da oyunda bulunan dengeyi bozamazken Darüşşafaka Doğuş, Bradley Wanamaker’ın üstün oyunuyla son çeyreğe 53-52 önde girmeyi başardı.

Son çeyrekte Galatasaray Odeabank, Blake Schilb ile bulduğu sayılar ile öne geçmeyi başarırken maçın bitimine 7 dakika 39 saniye kala skorda Sarı-Kırmızılı ekibin 57-54 üstünlüğü vardı. Maçın son bölümü büyük bir heyecan fırtınası içerisinde geçerken Galatasaray son 3 dakikaya 61-60 önde girdi. Bu dakikadan sonra maçın gerilimi iyice yükselirken Sinan Güler’in oyuna ağırlık koyması ile Cimbom farkı beş sayıya kadar çıkardı. (68-63) Darüşşafaka Doğuş, Adrien Moerman’ın üç sayılık basketiyle farkı bir sayıya indirirken Sinan Güler tekrar farkı 3 sayıya çıkardı. (71-68) Son saniyelerde de oyuna ağırlığını koyan Sinan Güler takımı Galatasaray Odeabank’ı, Darüşşafaka Doğuş karşısında 77-71‘lik skorla yarı finale taşıdı.

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir