Philadelphia 76ers forması giyen Furkan Korkmaz, A Milli Takımın Dünya Kupası Elemeleri’nde oynayacağı İsveç ve Ukrayna maçları öncesi Türkiye Basketbol Federasyonu’na konuştu.

20 yaşındaki Furkan Korkmaz, Türkiye Basketbol Federasyonu’na Milli Takımın kendisinde uyandırdığı heyecan, taraftarlar ve Dünya Kupası atmosferiyle ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Kamp başlayınca heyecanımız daha da artacak. Sonuçta çok fazla zamanımız yok. Hemen rakiplerimizle maçlarımızı oynayacağız. Umarım güzel bir kamp dönemi geçiririz. Sakatlık olmadan, sağlıklı bir dönem olur. Sezon içerisinde Amerika’da maçları izleme şansım oldu. O nedenle rakiplerimiz Ukrayna ve İsveç hakkında bilgim var. Önemli olan bizim maçlarda ne yapacağımız. Sonuçta biz dengeleri değiştirebilecek bir takımız. Çok yetenekli oyunculara sahibiz. Hala genç bir ekibiz ve yapılanma sürecindeyiz. Bu sistemi oturttuğumuzda bu yazdan itibaren çok başarılı olacağımızı umuyorum. Umarım güzel bir yaz dönemini geride bırakırız. 

Ankara’da büyük bir salon var. Orada seyirci desteğini arkamıza alacağımıza inanıyorum. Ukrayna ve İsveç karşılaşmaları keyifli olacak. Türk oyuncular her zaman kendi seyircisi önünde daha cesur oynuyor. Yine böyle olacağını umuyorum. Ankara seyircisi ile bütünleşerek çok güzel bir atmosfer yaratacağız. 

Sezon içerisinde oynanan maçları Amerika’da takip ettik ve bu durum bizleri mutsuz etti. Orada olmayı çok istedik ama yeni kurallar bizleri etkiledi.  Ancak bizlere bu kararı uygulamak düşüyor. Artık kararlar nedir ya da ne değildir düşünmeden çıkıp oynamalıyız. 2010 yılında düzenlenen organizasyonda çok küçüktüm. Hidayet abi ve Kerem abi forma giydiğinde taraftar olarak maçları izliyordum. Dünya Kupası ortamı ve atmosferi çok farklı. Avrupa Şampiyonası ve Olimpiyat Elemeleri’nden bile farklı. Orada olmak benim hayallerimden biri. Altyapılarda olduğu gibi A Takım seviyesinde de başarılı olmak istiyorum.”

Milli Takımın ardından NBA macerası hakkında da konuşan Furkan’ın açıklamaları şu şekilde:

“İki aylık bir dönemin ardından hem ortama hem de arkadaşlarıma alıştım. Ailem de benimle birlikteydi. Sadece sakatlık dönemi beni etkiledi. İki ay boyunca yürüyemedim ve bu durum beklediğimden de uzun sürdü. Ancak sonrasında bu açığımı kapattım. Yeniden forma girerek yükselişe geçeceğime inanıyorum. Büyük isimlerle birlikte oynamak benim için büyük bir tecrübe. Umarım ben de gelecek sezondan itibaren onlarla daha çok boy gösteririm.”

Efekan Ozener

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir