Bu yaz 12 Dev Adam ile EuroBasket 2017’de yer alan ve Türk basketbolunun önemli yüzlerinden olan Furkan Aldemir, bir takım açıklamalarda bulundu.

DHA‘ya konuşan deneyimli pivot, EuroBasket 2017, takımı Darüşşafaka ve kariyeri hakkında açıklamalarda bulundu.

Millî takımımızın geleceği hakkında umutlu konuşan Furkan Aldemir, “Daha iyisini yapmayı isterdik. Neticede evimizde oynuyoruz ve halkımızın önünde çeyrek ya da yarı final görmek isterdik. Ama nasip olmadı. Zor takımlara karşı oynadık. Gençlerle beraber yeni kurulan bir takım vardı. Ama bana kalırsa iyi bir oluşum oldu. Bundan sonrası için ümit verdi diyebilirim. Sonuç olarak da tecrübe kazandığımız güzel bir turnuva oldu. Yavaş yavaş takımın oturacağını düşünüyorum. Değişen bu elemelerle birlikte sezon içinde de yine aynı şekilde beraber olacağız. İnşallah istediklerimizi onlarla birlikte sahaya daha iyi koyacağız. Umut veren bir takımız. İnşallah da her şey daha iyi olacak.” diyerek millî takım arkadaşlarına olan inancını vurguladı.

Takımı Darüşşafaka ile başarılı olacağına inanan 27 yaşındaki oyuncu, “Takıma yeni katıldım. Takip edebildiğim maçları takip ettim. Bence iyi kurulan bir takım var. İddialı bir takım olacağız. Hem ligde hem de EuroCup’ta belirli hedefler doğrultusunda ilerleyeceğimizi düşünüyorum. İdmanlara takım arkadaşlarımla beraber yavaş yavaş katılacağım. İyi bir uyum sürecinden sonra lige güzel bir şekilde başlamak istiyoruz. Tabii ki istediğimiz en büyük şey sakatlıktan uzak durmak. Sakatlık olmazsa bir iyi bir uyum sağlayıp, güzel başarılar elde edeceğimize inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Kariyeri hakkındaki soruları da yanıtlayan Aldemir, “Darüşşafaka’da 2 yıl daha kontratım var. İlk olarak buradaki kontratıma devam edip, Darüşşafaka’nın başarısı için mücadele edeceğim. Tek hedefim burada başarı elde edip, Darüşşafaka’da önemli bir oyuncu olmak. Takım arkadaşlarıma destek olup, bu camiaya katkı vermek istiyorum. İlk hedefim bu. Bundan sonra da her oyuncunun tabii ki büyük hedefleri var, benim de büyük hedeflerim var. İnşallah isteklerimi gerçekleştiririm.” diyerek röportajı sonlandırdı.

Yunus Emre Ak

Gmail: yunusemreak74.yea@gmail.com Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir