THY EuroLeague’de yarın başlayacak olan Final Four heyecanında yarın ilk maçına çıkacak olan temsilcimiz Fenerbahçe Doğuş’a yeterli bir taraftar desteği olacağı öngörülüyor.

Belgrad Turizm Organizasyonu Müdürü Milorad Popovic, yaptığı açıklamada Fenerbahçe taraftarlarının çoğunlukta olduğunu ifade ederken şu cümleleri kullandı:

“Avrupa’nın daha birçok ülkesinden sporseverin gelmesini bekliyoruz. En fazla Türkiye’den sporseveri ağırlayacağız. En az 15 bin kişi bu organizasyonu takip etmek için Belgrad’a gelecek. Türkiye’den Sırbistan’a gelen turist sayısı bu organizasyonla 2017 yılına oranla gözle görülür bir şekilde arttı. Ayrıca Fenerbahçe Doğuş’a olan ilgi, Sırp koç Zeljko Obradovic, ve Sırp oyuncular Nikola Kalinic ve Marko Guduric sayesinde Sırbistan tarafında da arttı.”

Buna göre Fenerbahçe, Final Four etabını evindeymiş gibi geçirecek ve dezavantajlarını neredeyse sıfıra düşürmüş durumda.

Şampiyonluk halinde bir takımla ilk kez üst üste EuroLeague şampiyonu olma başarısını göstercek olan koç Zoc ise konu hakkında şunları söyledi:

“Takımım Belgrad’da oynayacak. Bu benim için özel bir durum. Şu an sadece Zalgiris maçını düşünüyorum. Umarım hedefimize ulaşırız.”


Kaynak: Sabah

Yunus Emre Ak

Gmail: yunusemreak74.yea@gmail.com Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir