Turkish Airlines EuroLeague’de playoff eşleşmeleri tüm hızıyla devam ederken Fenerbahçe deplasmanda karşılaştığı Panathinaikos karşısında sahadan 85-80 galip ayrılmayı başardı.

Maça iyi başlayan taraf K.C Rivers ve Ioannis Bourousis’ın sayılarıyla Panathinaikos oldu. Taraftarın desteği ile farkı ilk beş dakika içerisinde çift haneye çıkartan Yeşiller skoru 16-6’ya taşıdı. Devamında Bogdan Bogdanovic ve Pero Antic’in sayılarıyla geri dönen Fenerbahçe özellikle Bogdan’dan bulduğu sayılar ile ilk çeyreği 2 sayı farkla 20-22 önde kapatmasını bildi.

İkinci çeyreğe takımlar karşılıklı sayılar ile başlarken çeyrek Mike James ve Bogdan Bogdanovic’in sayı düellosuna sahne oldu. Panathinaikos cephesi James ile gelen art arda sayılar ile maçta üstünlüğü yakalamaya çalışırken Fenerbahçe Bogdanovic ve Udoh ile bulduğu sayılar ile tekrar öne geçti ve deplasmanda karşılaştığı Panathinaikos karşısında soyunma odasına 45-43 önde girmeyi başardı.

EuroLeague.net

EuroLeague.net

Üçüncü çeyreğe Kostas Sloukas ve Bobby Dixon’ın sayılarıyla başlayan Fenerbahçe çeyreğin bitimine 4 dakika 10 saniye fala skorda 58-54 üstünlüğünü sürdürdü. Devamında takım halinde gelen sayılar ile farkı iyice arttıran Sarı-Lacivertliler farkı 7 sayıya çıkarttı. (54-61) Çeyreğin son bölümünde Mike James ile sayılar bulmaya devam eden Panathinaikos farkı indirmesine rağmen Fenerbahçe son çeyreğe 59-63 önde girdi.

Son çeyreğe James Gist’ten bulduğu sayılar ile başlayan ve 66-65’lik skorla öne geçen ev sahibi ekip aynı oyuncudan gelen sayılar ile farkı 3 sayıya çıkarttı. (68-65) İlerleyen dakikalarda Ekpe Udoh ve Gigi Datome ile skorda tekrar öne geçen Fenerbahçe karşılaşmanın bitimine 2 dakika 53 saniye kala skorda 68-71 üstünlüğü yakaladı. Bogdan Bogdanovic’in sayılarıyla son bölüme üstünlüğünü koruyarak giren Fenerbahçe, Bobby Dixon’ın serbest atışları ile son saniyelere önde giren ekip maçı da 85-80 kazanarak seride 2-0 öne geçti!

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Son Yazılar

2 Comments

  1. ÇETİN UĞUR - 21/04/2017

    Pana çok yetenekli ve atlet oyunculardan kurulu bir takım. Ancak xavi pasquali yani hocalarını pek dinlemiyorlar. Üst üste 2 maç kaybettiler. Bogdanoviç'in attığı basketlere bakarsan bir birbirinin kopyası olan bir sürü pozisyon görürsünüz. Xavi defalarca mola aldığı halde aynı basketleri takım olarak yemeye devam ettiler. İki maçta da maç içerisinde kötü giden hiçbir şeyi düzeltemediler. Bence iti takım arasındaki en belirgin işte buydu.

  2. ÇETİN UĞUR - 21/04/2017

    Pana çok yetenekli ve atlet oyunculardan kurulu bir takım. Ancak xavi pasquali yani hocalarını pek dinlemiyorlar. Üst üste 2 maç kaybettiler. Bogdanoviç'in attığı basketlere bakarsan bir birbirinin kopyası olan bir sürü pozisyon görürsünüz. Xavi defalarca mola aldığı halde aynı basketleri takım olarak yemeye devam ettiler. İki maçta da maç içerisinde kötü giden hiçbir şeyi düzeltemediler. Bence iti takım arasındaki en belirgin fark işte buydu.

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir