cxrdhlvweaexv8bAdidas Next Generation Tournament’ın ikinci ayağı Perşembe günü başlayacak. Hatırlayacağınız üzere ilk etap İspanya’daydı. L’Hospitalet’ın ev sahipliği yaptığı turnuvada şampiyon Barcelona Lassa olmuştu. Nasıl olmasınlar ki? Çok potansiyelli oyunculara sahipler ve orada da fark yarattılar. Sergi Martinez (’99), Arnas Velicka (’99), Andrija Marjanovic (’99) ve Luka Samanic (’00) dörtlüsü önderliğinde İstanbul biletini ceplerine koydular.

Şimdi sırada ikinci etap var. Bu etaba da Litvanya’nın Kaunas kenti ev sahipliği yapıyor. Yaklaşık 310 binlik bir nüfusa sahip olan şehre bir de Türk takımı gidecek. O takım da tabii ki Fenerbahçe. Fenerbahçe Genç Takımı, Taner Günay önderliğinde bu etapta boy gösterecek. Ekibimiz A Grubu’nda yer alacak ve rakipleri CFBB Paris, Fraport Skyliners ve Lietuvos Rytas. Sarı-Lacivertliler ilk gün CFBB Paris ile kozlarını paylaşacak. Temsilcimizin bu turnuvadaki en önemli silahı şüphesiz ki Ahmet Can Duran olacak. Ayrıca 1999 doğumlu Barış Yeniay’a da bu turda önemli görevler düşüyor.

B Grubu’nda da dört takım bulunuyor. Ev sahibi Zalgiris Kaunas’ın yanı sıra CSKA Moskova, Las Palmas ve VEF Riga gibi takımlar da bu grupta mücadele edecek.

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: omurozcan5@gmail.com

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir