Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde Fenerbahçe Doğuş deplasmanda karşılaştığı Pınar Karşıyaka karşısında sahadan 69-74 galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşma karşılıklı sayılar ile başlayan deplasman ekibi Fenerbahçe ilk çeyreğin son saniyelerinde Brad Wanamaker’ın basketleriyle çeyreği 12-15 önde kapattı. İkinci çeyreğe Nicolo Melli’nin basketleriyle başlayan Fenerbahçe, Melih Mahmutoğlu’nun da skora ortak olmasıyla farkı 7 sayıya kadar çıkarttı. (17-25) Devamında skoru kontrol altında tutan Sarı-Lacivertli ekip Pınar Karşıyaka karşısında ilk yarıyı 29-34 üstün kapattı.

Üçüncü çeyreğe Banic ve Kennedy’nin basketleriyle başlayan Pınar Karşıyaka, Kennedy’nin basketleriyle skorda durumu 44-44 ile eşitledi. Çeyreğin devamında Guduric’in basketleriyle sayılar bulan Fenerbahçe son çeyreğe 49-55 önde girmeyi başardı. Son çeyrekte takımlar karşılıklı sayılar ile başlarken Karşıyaka, Kennedy’nin sayılarıyla maçta 59-58 öne geçti. Maçın son bölümünde Marko Guduric’in üç sayılık basketiyle öne geçerken farkı 66-70 ile 4 kadar çıkarttı. İlerleyen dakikalarda üstünlük el değiştirmezken Fenerbahçe Doğuş deplasmanda Pınar Karşıyaka’yı 69-74 geçmeyi başardı.

Çeyrek sonuçları:

    1. Çeyrek: 12-15
    2. Çeyrek: 17-19
    3. Çeyrek: 20-21
    4. Çeyrek: 20-19

Karşılaşmanın istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz. 

Mert İşleyen

Hayatını spora adamış birisi. NBA yazarı. İletişim: mertisleyen1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir