Geri1 of 2

Fenerbahçe Doğuş, Basketbol Gençler Ligi’ni üçüncü sırada tamamladı!

Basketbol Gençler Ligi Dörtlü Finali’nin üçüncülük maçında Fenerbahçe Doğuş, Banvit’i 81 – 82 mağlup ederek sezonu üçüncü sırada tamamladı.

Banvit ilk beşi: Eray Akyüz – Arda Çete – Erkin Şenel – Alperen Demir – Hakan Sayılı

Fenerbahçe Doğuş ilk beşi: Cengizhan İvedi – Ekrem Sancaklı – Ergi Tırpancı – Cem Kırcıman – Ahmet Can Duran

Karşılaşmada açılışı yapan isim, Ekrem Sancaklı oldu. Banvit’te ise ilk sayılar Erkin Şenel’den geldi. Karşılıklı basketlerle ilerleyen çeyrekte kontrollü oyun oynayan takımlar, birbirlerine net üstünlük kuramadı ve ilk beş dakika bir sayılık avantajla Banvit lehine geçildi. İsabetsiz şutlarla hücumlarını sürdüren Fenerbahçe Doğuş’a karşı ritim ve oyun üstünlüğünü ele geçiren Banvit, Erkin Şenel’den gelen sayılarla farkı maçta ilk kez iki topa çıkardı. Atakan Erdek’i de oyuna sokan Banvit, Serhan Aydanarığ’a bitime 1.19 kala maçtaki ilk molayı aldırdı. (20 – 12) Mola dönüşünde ritimsizliğine çözüm üretemeyen sarı lacivertliler, ikinci şans sayılarını da değerlendiremeyince çeyreği 20 – 13 geride kapattı.

İkinci çeyrekte perdeyi, Arda Çete açtı. Fenerbahçe cephesinde ise hücumun son saniyesinde üçlük bulan Ekrem Sancaklı, çeyrekte açılışı yapan isim oldu. Oyundaki hakimiyetini sürdüren Banvit, Sadık Kabaca’nın basketi ile karşılaşmada farkı ilk kez çift hanelere çıkardı. Cengizhan İvedi ile yeniden oyuna dahil olan Fenerbahçe, Sadık Kabaca ile oyunu sürükleyen Banvit’e skor olarak istediği seviyede yaklaşamasa da oyunu dengelemeyi başardı. Ancak orta mesafeden bulduğu isabetlerle yeniden oyuna ağırlığını koyan Banvit, Fenerbahçe’ye yarının bitimine 4.12 kala molayı aldırdı. (32 – 22) Moladan bir hücum sonra Barış Yeniay’ın isabeti ile dönen Fenerbahçe, devamında 7 – 0’lık seri yakaladı ve bu kez yarı bitimine 2.05 kala Ali Yıldırım molası geldi. (33 – 29) Moladan istediği seviyede dönemeyen Banvit, Fenerbahçe’nin ritmine yanıt veremedi ve fark avantajını koruyamadı. Buna rağmen Banvit, soyunma odasına 35 – 33‘lük skorla önde gitti.

Yunus Emre Ak/TrendBasket

Yunus Emre Ak/TrendBasket

İkinci yarıda açılışı Erkin Şenel yaptı. Fenerbahçe cephesinde ise ilk isabet Ergi Tırpancı’dan geldi. Cengizhan İvedi’den gelen üçlükle uzun süre sonra eşitliği yakalayan Fenerbahçe Doğuş, akabinde öne geçmeyi başarsa da bu üstünlüğünü koruyamadı ve 9 – 0’lık seri yakalayan Banvit, üstünlüğü yeniden ele aldı. Bu seriye 4 – 0’lık seri ile yant veren sarı lacivertliler, Ali Yıldırım’a çeyrek bitimine 4.29 kala molayı aldırdı. (47 – 44) Moladan Atakan Erdek’in üçlüğü ile dönen Banvit, Ergi Tırpancı’nın üst üste beş sayısına engel olamasa da Sedat Karagülle’den gelen 2+1 ve bir üçlükle skorda yeniden makası açtı. Bir dakikada 8 – 0’lık seri yakalayan Banvit, Fenerbahçe’ye çeyrek sonuna 2.02 kala molayı aldırdı. (58 – 49) Çeyreğin kalan bölümünde Fenerbahçe ağır basarken, final çeyreğine 61 – 56‘lık Banvit üstünlüğü ile gidildi.

Karar çeyreğinde açılışı Banvit adına Sedat Karagülle yaptı. Fenerbahçe cephesinde ise Ekrem Sancaklı ilk isabeti buldu. Banvit’in top kayıplarını Barış Yeniay’dan gelen isabetlerle cezalandıran Fenerbahçe, maçta tekrar üstünlüğü ele geçirdi. Üstünlüğünü korumayı başaran sarı lacivertliler, Ali Yıldırım’a bitime 5.27 kala molayı aldırdı. (65 – 68) Moladan Ergi Tırpancı ve Erkin Şenel’in karşılıklı isabetleri ile dönülürken, Fenerbahçe üstünlüğü elden bırakmadı ve farkı üç topa çıkardı. Üstünlüğünü maç sonuna taşımayı başaran Fenerbahçe Doğuş, mücadeleden son topu savunarak 81 – 82 galip ayrılarak sezonu üçüncü sırada tamamladı.

Geri1 of 2

Fenerbahçe Doğuş, Basketbol Gençler Ligi’ni üçüncü sırada tamamladı!

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir