EasyCredit BBL’de sezonun son maçında FC Bayern Münih ve Alba Berlin karşılaşırken, sahadan 106-85 galip ayrılan FC Bayern Basketball 2017/18 sezonunu şampiyon unvanıyla tamamladı.

FC Bayern’in şampiyonluğunu ilan ettiği karşılaşma gelecek sezon Almanya’yı Turkish Airline EuroLeague’de temsil edecek takımın belirlenmesi için de büyük önem taşıyordu. Bu sonuçla beraber 2018/19 sezonunda Münih temsilcisi EuroLeague’de mücadele edecek; Alba Berlin ise önceki sezonlarda olduğu gibi 7DAYS EuroCup’ta oynayacak.

Ev sahibi Bayern, yüksek isabet yüzdesiyle kısa sürede farkı açtığı ilk çeyreği 32-19 üstün tamamladı. Bu çeyrek ev sahibi ekip sekiz asist yaparken, Alba Berlin’de ise yapılan altı top kaybı dikkatleri çekti. Ayrıca Bayern cephesinde ilk çeyreğin ilk 19 sayısı Barthel, Cunningham ve Booker üçlüsünden geldi; Lucic ise çeyreğin son bölümünde ürettiği yedi sayıyla farkın korunmasını sağladı. İkinci çeyrekte de etkili oynunu ve savunmasını sürdüren Bayern, farkı 22 sayıya kadar çıkardı. Üç sayılı atışlarda yüzde 50’nin üzerine çıksa da iki sayılık atışlarda 11’de üç isabet bulabildi. İlk yarı 58-39 Bayern’in üstünlüğüyle tamamlandı.

FC Bayern Basketball (@fcb_basketball)

FC Bayern Basketball (@fcb_basketball)

Üçüncü çeyreğe iyi başlayan taraf Alba Berlin olsa da oyun üstünlüğünü kaptırmayan ev sahibi ekip Djedovic‘in etkili oyunuyla son çeyreğe 86-61 önde girdi. İlk çeyrekten itibaren asistlerde öne çıkan Bayern, ilk üç çeyrek sonunda 22 asist yaparken, Alba Berlin 11 asistte kaldı. Son çeyrekte de Djedovic‘in liderliğinde hareket eden Bayern, ilk saniyeden son ana kadar tezahüratı bırakmayan taraftarının desteğiyle sezonu şampiyon olarak tamamladı.

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir