Turkish Airlines Euroleague’in yedinci haftasında dördüncü galibiyeti için Khimki’yi konuk eden Panathinaikos, ilk dakikalarından itibaren farklı bir şekilde önde götürdüğü mücadeleden 93-65 galip ayrıldı!

Hava atışıyla beraber iki ekipten de karşılıklı top kayıpları gelse de James Anderson’ın üç sayılık isabetiyle ilk skoru kaydeden Khimki’ye karşılık Matt Lojeski ve Thanasis Antetokounmpo’dan geldi. Karşılaşma başlangıcında Nick Calathes’in hücumdaki önderliğiyle asistlerle topu paylaşan bir oyun ortaya koyan Panathinakos, ev sahibi ağırlığını ortaya koydu. Henüz James Anderson dışında herhangi bir oyuncusundan katkı alamayan Khimki ise çeyrek sonunda Alexey Shved’in kıpırdanmasıyla skor bulmaya devam etti. Calathes’in serbest atış çizgisinden bulduğu sayılarla sona eren ilk çeyrek 26-16 ev sahibi ekip önderliğinde tamamlandı.

Karşılaşmanın ikinci on dakikalık bölümüne aynı ilk çeyrek başlangıcındaki gibi en sahibi ekip üçlüklerle başladı. İlk çeyreğin 11 sayıyla skor lideri olan Marcus Denmon ile oyuna iyice hakim olmaya çalışan Panathinaikos karşısında Khimki; Andrey Zubkov ve Charles Jenkins ile rekabeti arttırdı. Hemen hemen dengeden ilerleyen periyodun sonlarına doğruysa Antetokounmpo’nun gerek hücumda gerek de savunmadaki hünerlerinden yararlanan Yunan temsilcisi, yine Calathes’in sayılarıyla devreyi 47-26 önde kapattı.

(@khimkibasket) / Twitter

(@khimkibasket) / Twitter

Soyunma odasının dönüşünde rakibine geçit vermemeye devam eden Panathinaikos, çeyreğe üçlükle başlama alışkanlığını bu kez Chris Singleton ile devam ettirdi. Rakibinin yayın gerisinden bulduğu istikrarlı atışları bozmak isteyen Shved üst üste hatalaryapsa da pes etmeden sorumluluk almaya devam etti. Khimki’nin her basketine başka bir isabetle karşılık verip geçit vermeyen Panathinaikos, farkı 20 sayı civarına sabitledi. İlk yarıya kıyasla skorun dengede ilerlediği bu çeyreği Khimki, 72-49 geride kapattı.

Final periyoduna 23 sayı farkla girilmesiyle son çeyreğin rekabetten uzak ve maçı erken bitirmek amaçlı hızlıca oynanacağı Khimkili oyuncuların oyundaki isteksizliklerinden belli oldu. James Gist ve Matt Lojeski önderliğinde çeyreğe başlayan Panathinaikos, Alexey Shved’in art arda 7 sayı bulması karşısında üçlüklerle cevap vermeye başladı. Bitime üç dakika kala Marcus Denmon’ın üç sayılık isabetiyle farkı 27’ye – maç içerisindeki en yüksek skor farkına – çıkaran Panathinaikos, mücadeleden 93-65 galip ayrıldı!


Karşılaşmanın İstatistikleri

Dilasa Karakaya

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir