Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin son haftasında kümede kalma mücadelesi veren Yeşilgiresun Belediyespor, lig ikinciliğini garantileyen TOFAŞ ile karşılaştı. İki takımın da yedi kişilik dar rotasyonla oynadığı maçı 70-75 kazanan TOFAŞ, normal sezonu 24 galibiyetle tamamladı. 9 galibiyette kalan Yeşilgiresun Belediyespor ise Gaziantep Basketbol’un Darüşşafaka deplasmanında kazanmasıyla ligden düşen ikinci takım oldu.

Karşılıklı basketlerle başlayan periyotta birçok oyuncusundan sayı katkısı alan Yeşil Giresun, ilk altı dakika sonunda 15-7 üstünlük sağlarken TOFAŞ’ın ilk yedi sayısının tamamı Kadji’den geldi. 17-10 sonrası Henry ve Morgan ile 8-0 seri yakalayan konuk ekip, bitime bir dakika kala 17-18 öne geçti ve Yeşil Giresun molası geldi. Mola sonrası iki takım da birer basket buldu ve ilk periyot 19-20 TOFAŞ üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci periyotta savunmada işleri daha sıkı tutan konuk ekip, periyot boyunca farkı açmaya devam etti ve soyunma odasına 31-37 önde girdi. TOFAŞ’ta Kadji, ürettiği 15 sayıyla fark yaratırken ev sahibinde ise Duşan Cantekin ve Perrin Buford 9’ar sayı üretti.

İkinci yarı başında 5-0’lık ufak bir seri ile farkı bire kadar indiren ev sahibi ekip, sonrasında TOFAŞ’tan gelen karşı 11-0’lık seriye engel olamadı ve konuk ekip maçtaki en yüksek fark olan on iki farkı elde etti. (36-48) Skorer isimleriyle farkı açmaya devam eden Bursa temsilcisi, son on dakikalık bölüme 42-58 önde girdi.

Son periyota oldukça hızlı başlayan ev sahibi, ilk iki dakikada 10-2 seri yakaladı ve farkı tek hanelere indirdi. Seri sonrası dengeye gelen maçta farkı daha da azaltmak için istediği hamleleri yapamayan Yeşilgiresun Belediyespor, bitime iki dakika kala bir atak daha yaptı ve skoru 67-70’e getirdi. Kalan bölümde üstünlüğünü koruyan TOFAŞ, maçı 70-75 kazandı.

 

Barışcan Çetin

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir