Geri1 of 3İleri

EuroLeague’de ilk yarı, Fenerbahçe Doğuş ve Anadolu Efes için nasıl geçti? | Köşe yazısı

Türk Hava Yolları EuroLeague’de 15 haftalık ilk bölüm geride kaldı. Sezona son şampiyon unvanıyla başlayan Fenerbahçe Doğuş ve bir süredir kulüp geleneği haline gelen tutumdan beklenmeyecek bir şekilde, yola Velimir Perasovic ile devam eden Anadolu Efes, oyun ve sıralama olarak beklentilerin altında bir ilk devre yaşadı.

Doğru kadro planlaması, kazanmanın tek çıkış noktası haline geldiği endüstriyel sporun, sezon öncesi bölümünün en önemli evresidir. Yaz döneminde kadronun büyük bölümünü yenileme kararı alan Anadolu Efes’in kadroya dair doğru planlar ortaya koymasını geçtim, elle tutulur bir plan bile ortaya koyamaması, lacivert beyazlıların Aralık ayında koç değişikliğine gitmesine sebep oldu. Fenerbahçe Doğuş için ise kadro yapısı, büyük oranda sakatlık sorunlarının etkisiyle sıkıntılı bir hal aldı ve Obradovic’in takımı ilk bölümü, saha avantajı potasının dışında, beşinci sırada tamamladı.

Uzun bir süredir, bu tarz bir yazı yazmak için oturmadığım klavye başında yerimi almışken her iki temsilcimizin durumlarına kısaca bir değinmek ve sevgili Iago Lopez Laz’ın hazırladığı istatistiksel verilerle birkaç savımı desteklemek niyetindeyim. Arzu ederseniz girizgahı daha fazla uzatmayıp, son şampiyon ile yazının gelişme aşamasına başlayalım.

Geri1 of 3İleri

EuroLeague’de ilk yarı, Fenerbahçe Doğuş ve Anadolu Efes için nasıl geçti? | Köşe yazısı

Onur Coşkun

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir