THY EuroLeague’de sezonun yarısı tamamlanmışken, turnuvadaki 16 takımın genel menajerleri çeşitli soruları içeren bir anketi cevapladı.

EuroLeague’in resmi YouTube sayfası tarafından bir videoyla yayınlanan sonuçlarda, Fenerbahçe’nin Başantrenörü Željko Obradović ligin en iyi koçu olarak gösterildi. Obradović, 16 genel menajerin altısının oyunu aldı. İkinci sırada ise aldığı beş oyla Obradović’in öğrencisi Dimitris Itoudis var.

Mayıs ayında İstanbul’da düzenlenecek Final Four’a kalacak takımlar ise genel menajerlerin gözünde çok fazla değişiklik göstermiyor. CSKA Moskova ve Real Madrid, 16 genel menajerin tamamından bu konuda oy alırken, 15 genel menajer Fenerbahçe’nin Final Four’a kalacağını düşünüyor. Organizasyonun son takımı ise, aldığı 9 oyla Olympiacos.

Hiçbir rakibin kolay lokma olmadığı EuroLeague’de rakiplere en ters gelen takım olarak yine CSKA Moskova gösterildi. 16 genel menajerin yedisi bu alanda CSKA Moskova’yı tercih ederken, Olympiacos’a 3 ve Brose Bamberg’e de iki oy çıktı. Ayrıca, izlemesi en eğlenceli takımlar sorulduğunda genel menajerler ağırlıklı olarak Saski Baskonia, CSKA Moskova ve Real Madrid’i tercih ettiler. Bu üç takıma sırasıyla 4, 3 ve 3 oy çıktı.

Birbirinden etkileyici atmosferlere sahip EuroLeague salonlarından en beğenileni ise Žalgiris Kaunas’ın evi Žalgirio Arena. Žalgirio’nun dokuz oyuna karşı, Ülker Sports Arena ise iki genel menajerden bu listede oy almayı başardı.

En sevilen deplasman şehirleri olarak Barcelona ve Madrid’in gösterildiği ankette, Kızılyıldız taraftarları genel menajerlere göre EuroLeague’in en gürültücü taraftarları. Kızılyıldız’ın yanında Fenerbahçe ve Galatasaray Odeabank taraftarları da bu listede kendilerine yer edindi.

 

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: kemalrutkayozcan@gmail.com Twitter: krutkayozcan

Website:

Son Yazılar

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir