Yaza damgasını vuran EuroBasket turnuvasının final maçı için Sırbistan ve Slovenya taraftarı Sinan Erdem’e akın etti. Büyük maç kapalı gişede oynanacak.

Hatırlanacağı üzere, günün erken saatlerinde Slovenya ve Sırbistan’dan Türkiye’ye gelen uçakların çokluğunu sizlerle paylaşmıştık. Sinan Erdem’de oynanacak olan final maçı TSİ saat 21.30’da başlayacak. Ekibimizden maçı yerinde takip eden Mert İşleyen’in verdiği bilgiye göre maç kapalı gişede oynanacak. Luka Doncic’in yıldızlaştığı turnuvada Slovenya, grubunda Polonya, Finlandiya, Yunanistan, İzlanda ve Fransa’yı yenerek namağlup lider olarak gruptan çıkmıştı. Sonrasında sırasıyla Ukrayna, Letonya ve son olarak yarı finalde İspanya‘yı deviren Slovenya, namağlup olarak finale geldi.

Bogdan Bogdanovic’in önderliğindeki Sırbistan ise grubunda Letonya, Türkiye, Büyük Britanya ve Belçika’yı yenerek dört galibiyetle gruptan lider olarak çıkmıştı. Sonrasında sırasıyla Macaristan, İtalya ve yarı finalde ise Rusya‘yı deviren Sırbistan finale çıkmayı başarmıştı.

www.fiba.basketball

www.fiba.basketball

Yunus Emre Demirkol

İletişim: demirkolyunusemre1@gmail.com

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir