Önümüzdeki sezon FIBA Şampiyonlar Ligi’nde boy gösterecek olan Eskişehir Basket’te koç Josep Maria Berrocal’ın yerini dolduracak isim netlik kazanıyor.

Sportando kaynaklarının aktardığı bilgiye göre koç arayışlarını sürdüren Eskişehir Basket, Ömer Uğurata’nın yanı sıra Arda Vekiloğlu’nu da gündemine aldı. Önümüzdeki sezon tarihinde ilk kez Avrupa arenasında boy gösterecek olan temsilcimiz, takımı bu iki isimden birine emanet edecek.

Geçtiğimiz sezon Basketbol Süper Ligi’ne yükselen ve ortaya koyduğu oyunla beğeni toplayan Eskişehir Basket, ligdeki ilk sezonunda playoff oynama başarısı göstermiş ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde direkt olarak gruplara kalma başarısı göstermişti.

Eskişehir Basket’in gündeminde olan 39 yaşındaki koç Arda Vekiloğlu, geride bıraktığımız sezonun başında Antalyaspor ile iki yıllık sözleşme imzalamış ve Türkiye Basketbol Ligi’nde takımıyla beşinci sırayı elde etmişti. Çeyrek finalde Bahçeşehir Koleji’ne boyun eğen Antalyaspor ise henüz yeni sezon yapılanmasına başlamadı.


Kaynak: Sportando

Yunus Emre Ak

Mail: yunusemre.ak@trendbasket.net Twitter: @namidigerwhite

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir