Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonun son karşılaşması uzatmaya giderken, uzatma sonunda 102-96 galip gelen Eskişehir Basket sezonu 7. sırada tamamladı.

Karşılaşmaya iyi başlayan konuk ekip Sakarya Büyükşehir ilk dakikaları 13-3 önde geçirirken, çeyrek 20-28 Sakarya’nın üstünlüğüyle tamamlandı. Lazeric Jones, Nathan Boothie ve Calvin Harris ilk çeyrekte yedişer sayı ürettiler. İkinci çeyrekte ise ev sahibi ekip Sean Marshall‘ın sahaya koyduğu enerjiyle oyun kontrolünü eline aldı; soyunma odasına 55-43 üstünlükle gitti. Marshall devreyi 15 sayı ile kapatırken, Sakarya’da Harris 10 sayı ile sahanın en skoreri oldu. Sakarya 20’ye 12 gibi net fark attığı ribaundlara karşın, basit top kayıplarına ilk yarıda engel olamadı. Ayrıca, Harris ve Jones ikinci çeyrek içinde birer sportmenlik dışı faul aldılar.

Sakarya Büyükşehir (@SBBBasket)

Sakarya Büyükşehir (@SBBBasket) 

Üçüncü çeyrekte de oyun kontrolünü devam ettiren Eskişehir Basket, son çeyreğe 70-60 üstün girdi. Son çeyrekte ise Sakarya iyi bir geri dönüş yaparak oyuna tekrar ortak olurken, skor üstünlüğünü de yakaladı. Fakat karşılaşmanın normal süresi 85-85 eşitlikle sonuçlandı. Uzatma dakikalarında ise konuk ekip basit hatalarla sayı üretmekte zorlanırken, Eskişehir Basket sahadan 102-96 galip ayrılarak sezonu Sakarya’nın üstünde yedinci olarak tamamladı. William Baron 30 sayı ile sahanın en skorer ismi oldu.

Karşılaşmanın detaylı istatistiklerine fibalivestats.com‘dan ulaşabilirsiniz. 

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Write a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir